Hayvan Kurulu Toplantısı yapıldı

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği Çanakkale Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği İl Hayvan Kurulu toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında yapıldı.

Deniz Polis Evinde gerçekleştirilen toplantı, Çanakkale Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ozan Hacıalioğlu’nun sunumuyla başladı. Toplantıda hayvan bakımevleri yapılması, hayvan barınaklarının geliştirilmesi, doğada yaşayan hayvanların olumsuz kış şartlarından daha az etkilenmesi ya da korunması için gerekli önlemlerin alınması, kurumlar arası iş birliği ve koordinasyonun artırılması çalışmalarının görüşüldüğü toplantıda, ayrıca sokak hayvanlarının korunması ve mevcut sorunları da kapsayan konular görüşüldü.

Toplantıya Vali İlhami Aktaş’ın yanı sıra Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Çanakkale Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ozan Hacıalioğlu, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bekir Çelen, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Celil Sezgin, Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ali Alaattin Coşkun ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Haber Merkezi


Bu haber 11/11/2021, Perşembe günü yayınlandı, 128 defa görüntülendi
*