Öğrenciler trafik eğitimi aldı

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vali İlhami Aktaş, ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasına, böylece trafik kültürünün oluşmasına ve trafik kazalarının en aza indirilmesine yardımcı olmak amacıyla Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Trafik Eğitim Parkurunu ziyaret ederek Trafik eğitimi alan öğrencilerle bir araya geldi.

Vali İlhami Aktaş, programda Çanakkale Ticaret Borsası İlkokulu 1. Sınıf öğrencilerine Emniyet ve Jandarma trafik personelleri tarafından verilen eğitim sunumunu izledi.

Ardından öğrencilerin eğitim parkurundaki uygulamalı eğitimlerini izleyen Vali İlhami Aktaş, öğrencilere trafik kurallarıyla ilgili sorular sordu.

Çocuklarımıza verilen trafik eğitimleri ile gelecekte hepimizin trafikte daha güvenle ve huzurla hareket etmesinin önemine değinen Vali Aktaş, “Bu amaçla hayata geçirdiğimiz Çocuk Trafik Eğitim Parkuru ile geleceğin güvenli trafiğini bugünden inşa ediyoruz. Parkurumuzda trafik ve ilk yardım eğitiminin yanı sıra çocuklarımıza trafikte güvenli bir şekilde nasıl hareket etmeleri gerektiğiyle ilgili becerileri kazandırıyoruz. Burada çocuklar ve öğrenciler hem eğlenecekler hem de trafik kurallarını öğrenecekler. Böylece çocuklarımızda ve öğrencilerimizde trafik bilinci daha da artmış olacak. Trafik eğitim parkuru Çanakkale’mize hayırlı olsun” dedi.

Programda Vali İlhami Aktaş, Vali Yardımcısı-İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ile Emniyet ve Jandarma trafik personelleri eşlik etti.

Haber Merkezi


Bu haber 09/11/2021, Salı günü yayınlandı, 194 defa görüntülendi
*