Konut fiyatları yüzde 32 arttı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

1915 Çanakkale Köprüsü ile Asya’dan Avrupa’ya geçiş 6 dakikada sağlanacak olurken, bölgedeki emlak fiyatlarında ciddi artış meydana geldi. Çanakkale’de yıllık değer artışı konutlar için yüzde 32, arsalar için yüzde 38, araziler için ise yüzde 37 seviyesinde gerçekleşti. Öte yandan ilçelerde ise artış bir hayli yüksek. Lapseki’de konut fiyatları yüzde 37 artış yaşarken, Gelibolu’da ise artış yüzde 3 oranında oldu.

Yeni Nesil Gayrimenkul Değerleme ve Lokasyon Analizi Platformu Endeksa.com’un verilerine göre, Çanakkale’de konut fiyatlarındaki artış yüzde 32 oranında gerçekleşti. Her geçen gün konut sahibi olmak zorlaşırken, dairelerin satış fiyatları ise yeni dairelerde son aylarda 1 Milyon TL’yi geçti. Çanakkale’de 2+1 daireler artık 500 bin TL’den satışa sunulurken, 3+1 dairelerin kiraları ise yaklaşık olarak 2 Bin, 2 Bin 500 TL dolaylarında seyir ediyor.

Endeksa.com verilerinde, Çanakkale’de yıllık değer artışı konutla için yüzde 32, arsalar için yüzde 38, araziler için ise yüzde 37 seviyesinde gerçekleşti.

Yıllık değer değişiminde Gökçeada…”

Çanakkale’nin ilçelerinde konut satış fiyatlarının değer değişimlerine bakıldığında, yıllık değer değişiminin en fazla olduğu ilçe Gökçeada olarak görüldü. Gökçeada’da yıllık artış yüzde 54,05. En az değer yükselişi ise Bayramiç’te gerçekleşirken, Bayramiç’te artış oranı ise yüzde 18,95 olarak belirlendi.

Arsa fiyatları da bir hayli yükselirken, ortalama metrekare fiyatlarına bakıldığında, Merkez ilçe 2 bin 105 TL ile dikkat çekti. Merkez ilçenin hemen arkasında ise metrekare fiyatı Bin 238 TL ile Eceabat yer aldı.

Arazi fiyatlarında Bozcaada dikkat çekiyor”

Arazi fiyatlarında ise Bozcaada önde giden ilçe konumunda bulunuyor. Ortalama metrekare fiyatı Bozcaada’da 142 TL olurken, Bozcaada’dan sonra 95 TL ile Gökçeada geliyor.

Tunahan Ünsal


Bu haber 08/11/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 603 defa görüntülendi
*