Çanakkale’nin yeni HANE’si

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale nitelikli göç almaya devam ediyor. İstanbul’dan, Çanakkale’ye taşınan işletmeci Özgür Kaya Fetvana sokakta kapanan sardunya ev yemeklerinin yerine “Hane” isimli bir mekan açtı.

Açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkan Vekili İrfan Mutluay, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural ve CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan işletmeci Özgür Kaya şunları ifade etti; “ Pub, bistro tarzında hizmet vereceğiz. Daha öncesinde 16 yıl boyunca ev yemekleri veren sardunyanındı burası. Biz biraz daha bistro tarzında hizmet vereceğiz burada. Konsept olarak gelen misafirlerimizi evimizde ağırlamak gibi bir hedefimiz var. İsmini de zaten ‘Hane’ koyduk. Buraya gelen kişim bizim müşterimiz değil. Hane’mize gelen dostlarımızdır. Aynı enerjide insanları bir araya getirerek güzel hoş sohbet ortamı yaratmaya çalışıyoruz. Mimari tasarımı nişanlım Nazlı Yakut’a aittir. Bina tarihi bir bina. Ona uygun bir konsept yaptık. Bu konsepte kendini uygun hisseden herkesi bekliyoruz. “

Nedim Bayhan 


Bu haber 07/11/2021, Pazar günü yayınlandı, 665 defa görüntülendi
*