AK Parti’den Başkan Arslan’a tepki

3 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Kepez Belde Teşkilatı, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan’ın teşkilatlarına yönelik etik olmayan argümanlar ile konuştuğunu iddia etti.

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan’a, Ak Parti Kepez Belde Teşkilatı’ndan tepki geldi. Başkan Arslan’ın, teşkilatlarına yönelik faşizan tavırlar sergilediğini belirten Ak Parti Kepez Belde Teşkilatı, bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Faşist tavırlar ile karşılaştık”

Ak Parti Kepez Belde Teşkilatı basın açıklamasında şunlara yer verdi; “Kepez’de Meclis Üyelerimize ve Dolayısıyla Onları Seçenlere Yönelik Belediye Başkanı Birol Arslan’ın Faşizan Tavırları sürüyor. Belediye Seçimlerinin yapılmasının ardından Kepezli yurttaşların yüzde 50,7 oyunu alarak Belediye Başkanı seçilen Birol Arslan a yönelik AK Parti Belediye Meclis Üyelerimiz oy veren yüzde 50 seçmenin iradesine her zaman saygı gösterdi. Ancak aynı saygıyı kendisine oy vermeyen yüzde 49’luk seçmenin meclisteki temsilcilerine göstermesini bugüne kadar büyük bir sabır ile bekledik. Maalesef Belediye Başkanı Birol Arslan Meclis Toplantılarında Partimize ve partili Meclis Üyelerimize yönelik etik olmayan tabiri caiz ise mahalle kahvesi argümanları ile konuşmaya devam ediyor. Meclis Üyelerimize yönelik, “kardeşim, canım, canım benim, sen sus, sen konuşma, ben 50 yıldır Kepez’de yaşıyorum. Siz yoktunuz” tarzında gayri medeni ve diktatöryel zaman zaman Faşist tavırlar ile karşılaştık.”

Ekim ayı Belediye Meclis Toplantısında bu eylemlerine ötekileştirici söylemlerinde eklendiğini belirten parti teşkilatı, basın açıklamasına şöyle devam etti; “Meclis üyelerimize yönelik “sen sus, sen konuşma, ben 50 yıldır Kepezliyim” gibi sözlerle halkın vermiş olduğu yetki ile söz hakkı alan arkadaşlarımızın sözleri kesilerek faşist bir baskı ile karşılaşmaktırlar.

Bu söylemler nefret barındıran ifadeler olmakla beraber toplumu kucaklayıcı ve birleştirici olması gereken bir belediye başkanının eski yeni Kepezli diye halkı sınıflandırması doğru bir tutum değildi. Daha önce Hamidiye Mahallesindeki katılım payı ücretlerinin çok yüksek olduğu bu konuda düzenleme yapalım önerimiz görüşüldüğü anda Başkan Arslan “onlar zengin öderler” cümlesini kullanmıştı. Kepez halkını sınıflara bölmek ayrımlaştırmak ve ötekileştirmek hiç kimsenin haddine değildir. Hiç kimsenin bir diğerinden üstünlüğü yoktur. Kepezin ilk kurucusu ile en son gelen vatandaşımız aynı eşit hak ve özgürlüklere sahiptir. Demokraside bu değimlidir?

Nefret içeren bu söylemleri şiddetle kınıyoruz. Belediye Başkanı Birol Arslan’ın seviyesine inmeyeceğiz. Kendini Kepez’in kurucu ailesi olarak tanıtan ve Kepez’de oturan diğer yurttaşları ötekileştiren bu tavrını bir kez daha ve şiddetle kınıyoruz. Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan’ı Kepezde yaşayan 2 kişiden 1 sinin kendisine oy vermediğini hatırlatarak Demokrasi ve Hukuka davet ediyoruz. Tüm faşizan bakılara rağmen demokrasi mücadelemiz yılmadan yorulmadan devam edecektir.”

Haber Merkezi


Bu haber 07/11/2021, Pazar günü yayınlandı, 381 defa görüntülendi
*