Gelecek Partisi Eceabat’ta muhtarlar ile bir araya geldi

4 hafta önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Saha çalışmalarına son hız devam eden Gelecek Partisi Çanakkale İl Teşkilatı geçtiğimiz günlerde Eceabat’ın muhtarları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

İl Başkanı Yiğit Akkoyun önderliğinde, Eceabat İlçe Başkanı Mert Başarır, il başkan yardımcısı, Kadın ve Gençlik Kolları başkanlarının da iştirak ettiği toplantıda muhtarlardan köylerin sorunları ile ilgili bilgi alınarak çözüm önerileri hususunda bilgi notları paylaşıldı.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Yiğit Akkoyun son dönemde meydana gelen zamlar ile artık köylünün belinin büküldüğünü tarımla uğraşmanın ülkede zuhul olduğunu ifade etti. Akkoyun konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Maalesef tarımla hayvancılık ile uğraşan köylümüzde artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Girdi maliyetlerine son 2 yılda gelen zamlarla birlikte artık köylümüzün dayanma noktası bitmiştir. Gelecek Partisi olarak köylümüzün çektiği sıkıntıları çok iyi biliyoruz ve hepsine çözüm yollarımız, politikalarımız mevcut. İnşallah bu iktidar gittiğinde arkalarında bıraktıkları tüm enkazı bizler toplayacağız” dedi.

Toplantıda söz alan muhtarlar köylerinin ve köylülerin sorunlarını Gelecek Partisi heyetine iletti. Özellikle Eceabat’ta köylerin alan başkanlığına bağlanması hususunda imar ile ilgili yaşanan problemler muhtarların ana gündem konusu oldu.


Bu haber 06/11/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 302 defa görüntülendi
*