Çanakkale’de Anlamlı Destek

3 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, Sabancı Topluluğu’nun Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümünde doğaya, canlılara ve yeni nesillere güzel bir gelecek bırakmak için hayata geçirdiği ‘Sabancı Cumhuriyet Seferberliği’ kapsamında çalışanları ve ailelerinin katılımı ile anlamlı projeler hayata geçirdi.

Bozalan’da 100’ün üzerinde Akçansa gönüllüsünün katılımıyla gerçekleşen etkinlikte 2500 fidan dikimi yapıldı. Gönüllüler Çanakkale Mahmudiye İlk ve Ortaokulu’nda öğrencilerle birlikte okulun onarımını yaptılar, duvarları boyadılar ve bahçeyi yeşillendirerek çocukların yüzünü güldürdüler.

Sabancı Topluluğu’nun bu sene 10 farklı şehirde çeşitli organizasyonlarla hayata geçirdiği Cumhuriyet Seferberliği kapsamında, Akçansalı çalışanlar ve aileleri Çanakkale’de yaptıkları 2 ayrı etkinlik ile seferberliğe katkı sağladılar.

2 Kasım Salı günü Bozalan’da 100’ün üzerinde gönüllünün katılımı ile düzenlenen fidan dikme etkinliğinde 2500 fıstık çamı dikildi. 3 Kasım Çarşamba günü ise Mahmudiye İlk ve Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya gelen Akçansalılar ve aileleri, okulun pek çok farklı alanında boyama yaptılar, bahçeyi yeşillendirdiler.

Cumhuriyetimizin yarınları için gönüllüyüz”

Akçansa Genel Müdürü M. Zeki Kanadıkırık konuya ilişkin şunları söyledi; “Çanakkale ve buradaki insanlarımızla aramızda güçlü bir bağ var. Akçansa olarak gelecek kuşaklara karşı sorumluluk taşıdığımızın bilinciyle sürdürülebilir yaşam odaklı çalışmalar yürütüyoruz. Bu bağlamda gönüllülerimizin katılımıyla geleceğimiz için fidan dikme etkinliği yaptık. Ülkemizin yarınlarına nefes olacak çalışmalar yapmayı, ülkemizin aydınlık geleceği olan çocuklarımıza destek olmayı önemsiyoruz. Bu anlayışının örneği olarak, 2019 yılında Akçansa Güzel Sanatlar Lisemizi açtık. İhtiyaç duyulan her noktada eğitim için, gençlerimiz için sorumluluk üstlenmeye devam ediyoruz. Topluluğumuzun başlattığı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında Mahmudiye İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin yüzünü güldürmekten de mutluluk duyuyoruz”.

Tunahan Ünsal


Bu haber 06/11/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 189 defa görüntülendi
*