“Çanakkale’mizi bir üst lige taşıyacak”

3 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin organizasyonunda, birliğe bağlı mesleki oda başkanları ve yöneticileri 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsüne ziyarette bulundular. AK Parti İl Başkanı Naim Makas’ın da bulunduğu ziyaret ile ilgili Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ünal Özcan, “Ülkemize ve ilimize hayırlı olsun” dedi. AK Parti İl Başkanı Naim Makas ise “Çanakkale’mizi bir üst lige taşıyacak. Çanakkaleli esnafımızın yüzü gülecek” ifadelerini kullandı. 

Esnaf Odaları Birliği tarafından, geçen gün 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü’ne ziyarette bulunuldu. Esnaf Odası Birlik Başkanı Ünal Özcan ve oda başkanları köprü şantiyesinde incelemelerde bulundular. Ziyarete, AK Parti İl Başkanı Naim Makas’ta katıldı.

Ziyaret ile ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti İl Başkanı Naim Makas, “İl Başkanımız Naim Makas “1915 Çanakale Köprüsü adeta hepimiz için bir gurur kaynağı olmuştur. Kentimizin değerli, siz esnaf teşkilatı temsilcilerini ve üyelerini burada ağırlamaktan ve bu şahesere hep birlikte bir kez daha şahitlik etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Çanakkale’mizi bir üst lige taşıyacak olan bu dev yatırım aynı zamanda dünyanın en büyük köprüsü. Dünyanın en büyük köprüsünün, dünyanın en güzel şehrimde yükseliyor olması hepimizin gururu. Bu köprü inşallah, nice hizmetlere, nice kazançlar, ticaretlere vesile olacak ve Çanakkaleli esnafımızın yüzü, beraberinde daha da büyüyecek olan turizm ve ticaret hacmiyle bir başka gülecek” ifadelerini kullandı.

Ziyaret ile ilgili değerlendirmede bulunan Esnaf Odası Birlik Başkanı Ünal Özcan, “Öncelikle ülkemize ve ilimize bu yatırımı kazandıran, emeği, katkısı geçen tüm yetkililerimize, esnaf camiamız adına şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu organizasyonun düzenlenmesinde, bizlere her türlü imkan ve kolaylığı sağlayan Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na, Ak Parti İl Başkanı Naim Makas’a, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’a, Lapseki Şahinli Köyü Hizmet Grupları A.Ş. Ceo’su Şaban Kılçan’a, şahsım ve esnaf teşkilatım adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu teşkilatta görev yapmamızın gururunu ve onurunu bizlere her daim yaşatan, katılımlarıyla Çanakkale merkez, Ayvacık, Bayramiç, Biga, Karabiga, Çan, Ezine, Geyikli, Eceabat, Lapseki, Umurbey, Yenice ilçe ve beldelerimizdeki teşkilatlarımıza, hava muhalefetinde yaşanan sis dolayısıyla, Gelibolu ve Gökçeada ilçelerimizden, gemi trafiğindeki aksama nedeniyle aramızda bulunamayan, ama gönülleri bizlerle birlikte olan, tüm oda başkanlarımıza, yöneticilerimize ve çalışan personellerimize minnet ve şükranlarımı iletiyorum” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 05/11/2021, Cuma günü yayınlandı, 218 defa görüntülendi
*