Sendikadan mobbing iddiası

3 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Hizmet-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz tarafından yapılan basın açıklamasında, Bayramiç Belediyesi’nde, belediye personellerine karşı mobbing uygulandığı iddia edildi.

Hizmet-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun tarafından her ne kadar 31 Mart yerel seçimler öncesi belediye çalışanlarına hiç kimse tarafımca işten çıkartılmayacak vaatlerinin tam tersine 31 Mart seçimleri sonrası sadece sermayesi alın teri olan işçi arkadaşlarımızı hiç bir sebep gösterilmeden işten çıkarılmışlardı.

Psikolojik mobing uygulamıştır”

Hizmet-İş Sendikası olarak açmış olduğumuz işe iade davalarını kazanarak arkadaşlarımızın işe iadelerini sağladık. Ancak Bayramiç Belediye Başkanı Sayın Mert Uygun’un işçi arkadaşlarımıza karşı başlatmış olduğu operasyon zaafı bitmemiş olacak ki işe iade edilen arkadaşlarımızdan 8 yıldır Bayramiç Belediyesi’nde Mühendis Kadrosuyla görev yapan arkadaşımızı çevre temizliğine vermiş ve daha sonra işten çıkartmış diğer arkadaşlarımıza uydurma tutanaklar yazarak ve İş Kanunu’na aykırı görevlendirmeler yaparak Psikolojik mobing uygulamıştır. En son uyguladığı Mobing ise çalışan bir arkadaşımızın Kuruluş Misyonu iman, irfan, fazilet ve bilgi ile donanmış; karakterli, ahlaklı, kişilikli; vatanına, milletine ve dinine sahip çıkan, bir gençlik yetiştirmek olan Asım’ın Nesli derneğine gitmesini sebep göstererek bu arkadaşımızın İşine son verilmesidir.

Hukuki süreç başlatılmıştır”

Bayramiç Belediye Başkanı tarafından tekrar işten çıkarılan işçilerimiz ile ilgili sendikamız tarafından hukuki süreç başlatılmıştır” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi


Bu haber 05/11/2021, Cuma günü yayınlandı, 322 defa görüntülendi
*