“Bıktık artık icraat bekliyoruz”

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği tarafından yapılan basın açıklaması dikkat çekti. Dernek tarafından yapılan açıklamada, son günlerde sorunun çözümü ile ilgili çıkan haberlere bir anlamda tepki gösterildi. Dernek, “Resmi Gazete’de görmediğimiz sürece çıkan haberlere inanmıyoruz. Bıktık artık icraat bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

EYT Derneği tarafından yapılan açıklamada, “Son günlerde Emeklilikte Yaşa Takılanlar daha fazla gündeme gelmeye başlamıştır. Bunun da en büyük sebebi ulusal basında hükümet tarafından bu sorunun çözülmesiyle ilgili talimat verildiği haberidir. Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki bizler EYT mağdurları olarak EYT ile ilgili çözüm kararını Resmi Gazete’ de görmediğimiz sürece çıkan haberlere inanmıyoruz.

Alın terinin pazarlığının olmayacağını belirtiyoruz”

Çıkan haberlere istinaden 5 ayrı formül üzerinde çalışıldığı konuşuluyor. Bizler 23 dernek ve Marmara Federasyonu olarak basından duyduğumuz bu formüllerin kabul edilemez olduğunu, EYT sorununun, hakkın, emeğin, alın terinin pazarlığının olmayacağını belirtiyoruz

Yapılacak olan düzenlemeler maalesef yeni mağdur kitleler ortaya çıkaracaktır. Zaten emekli olanlara ortalama 1500-2000 TL civarı bir emekli maaşı bağlanıyor bunun ne Almanya ne Finlandiya modeli ve ya formülü olur. Biz de açlık sınırı belli, asgari ücret belli, bir kere Asgari ücretin altında emekli maaşı olması zaten kabul edilecek bir durum değildir.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar bu ülkede en fazla çalışmış, en fazla primi ödemiş, en fazla katma değer yaratmış ve en fazla mağdur olmuş kitledir. Buna rağmen bugüne kadar bir çok haksız algılar ve hakaretler bizlere yapılmıştır. Ama bizler yılmadan usanmadan haklı mücadelemize hem kendimiz hem de çocuklarımızın geleceği için devam ettik, ediyoruz.

Seçim vaadi olmaktan, umutlarla oynanmasından bıktık artık icraat bekliyoruz.

Tüm mağdurlara sesleniyoruz”

Bu bağlamda da tüm EYT mağdurlarına sesleniyoruz. Bu sorunun çözülebilmesi ve haklarımızın iadesi için Artık balkondan izleyerek ve ya klavye başında oturarak beklemeyin! Hakkınıza sahip çıkın! Bu mücadeleyi yaz kış demeden, evinden, çocuğundan, eşinden ayrı kalarak sahada mücadele eden EYT derneklerine sahip çıkın ve bu haklı mücadele de aktif olarak görev alın” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 05/11/2021, Cuma günü yayınlandı, 375 defa görüntülendi
*