Çanakkale’ye yakışan cevap

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın ardından, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Basın özgürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile ilgili değerlendirmede bulunan Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Cumhuriyetin olduğu yerde Atatürk olmaz mı?” ifadesini kullandı. Cumhuriyetin önsözünün yazıldığı Çanakkale’nin Milletvekili Turan, yaptığı değerlendirme ile Çanakkale’ye yakışan cevap dedirtti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sonrası, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, kameraların karşısına geçti. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Turan, yapmış olduğu değerlendirmeler ile dikkat çekti. Basın özgürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile ilgili konuşan Turan, farklı konulara da değindi.

“İhmalden kaynaklı sıkıntı olmuş”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, Anıtkabir’e alınmayan gazeteciler ile ilgili gelen soruya AK Parti Grup Başkanvekili Turan, “Basın özgürlüğünü sonuna kadar savunmak AK Parti’nin görevidir. Kimsenin Anıtkabir’e girememiş olması kabul edilemez. İhmalden kaynaklı sıkıntı olmuş” dedi.

“Bazı kurumlar siyasi kürsülerin konusu olmaması lazım”

Öte yandan son dönemlerde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tutumu ve yapılan açıklamaları AK Parti Grup Başkanvekili Turan’a soruldu. Turan soruya karşılık “Bazı kurumlar siyasi kürsülerin konusu olmaması lazım. Biz polemik yapalım ama bu kurumların kavgasını kürsüde yapmayalım. Sayın Diyanet İşleri Başkanı’nın hem yazılı hem sözlü açıklamaları var. Atatürk ismi geçiyor. Cumhuriyetin olduğu yerde Atatürk olmaz mı?” cevabı, Çanakkalelilere “Çanakkale’ye yakışan cevap” dedirtti.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 03/11/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 485 defa görüntülendi
*