Döviz büroları kepenk kapatacak

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Döviz bürolarından yapılacak her türlü işlem için kimlik bilgilerini ibraz etme zorunluluğu getirildi. Yapılan düzenleme döviz bürolarının tepkisini çekerken, 4 Ekim’de kepenkler indirilecek.

Döviz büroları ile ilgili yapılan düzenleme tepki çekti. Düzenleme öncesinde, edinilen bilgiye göre 3 bin dolar üzerindeki alımlarda vatandaşlardan kimlik bilgileri isteniyordu. Yeni düzenleme ile döviz bürolarında yapılacak her türlü işlemde artık kimlik bilgisi ibraz edilecek.

Bürolar tarafından yapılan bilgilendirmede, “16 Ekim 2021 tarih 31626 sayılı karara ilişkin 2018-32/45 sayılı tebliğde değişiklik yapılmasına dair 2021-32/62 sayılı tebliğ ile her işlem için isim-soyisim, T.C kimlik numarası, pasaport numarası ve veya vergi kimlik numarası zorunluluğu getirilmiştir” ifadesi kullanıldı.

Bu düzenlemeye ise döviz büroları tepki gösteriler. 4 Kasım’da alınan karar kapsamında, döviz büroları kepenk kapatacaklar. Çanakkale’deki döviz bürolarının bu eyleme katılıp katılmayacakları önümüzdeki günlerde netleşecek.

Tunahan Ünsal


Bu haber 27/10/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 315 defa görüntülendi
*