Mahalleli ve veliler tedirgin

3 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Esenler Dayanışma Komitesi tarafından geçtiğimiz gün iki okulun çevresi ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Mahalle komitesi tarafından yapılan açıklamada Ticaret Borsası İlkokulu ve Ömer Mart Ortaokulu çevresindeki alanın temizlenmedi için çocuklara tehlike oluşturduğu belirtildi. Bölgede yıkılan binanın molozlarının hala daha ortada durması çocuklara tehlike yaratıyor diyen mahalleliler “Acil bir şekilde temizlik çalışması yapılmalı, alan güvenli hale getirilmelidir” ifadelerini kullandılar.

Ticaret Borsası İlkokulu ve Ömer Mart Ortaokulu’nun yanı başında kalan bölgede 2 yıl önce bina yıkımının yapıldığı, yıkımdan kaynaklı molozların ise alanda hala durduğu belirtildi. Esenler Dayanışma Komitesi tarafından konuyla ilgili basın açıklamasında bulunuldu.

Mahalle sakini ve veliler olarak bizleri tedirgin etmektedir”

Yapılan açıklamada, “Çanakkale Ticaret Borsası İlkokulu ve Ömer Mart Ortaokulu’nun yan tarafında bulunan, 5000 metrekarelik alan 2 yıl önce yapılan bina yıkımının ardından, yüzeysel bir temizleme ile bırakılmıştır. Çocuklarımızın bu kadar kolay ulaşılabilir olduğu bu arazide onların güvenliğini ve sağlığını tehdit eden bu inşaat kalıntıları mahalle sakini ve veliler olarak bizleri tedirgin etmektedir.

Alan güvenli hale getirilmelidir”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne daha önce yapılan başvuru sonucunda, bu alanın çocukları için oyun alanı yapılacağı, proje aşamasında olduğu, yapım aşamasına gelindiğinde gerekli temizliğin yapılacağı cevabını aldık. 2 yıldır bu halde duran alanın, ne zaman proje aşamasından çıkabileceğini dair ise herhangi bir tarih verilmedi. Bu alanı temizlemek sağlıklı ve güvenli bir hale getirmek için herhangi bir projenin hazırlanmasını bekleyerek zaman kaybedilmesini istemiyoruz. Acil bir şekilde temizlik çalışması yapılmalı, alan güvenli hale getirilmelidir. Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü hızlı bir çalışma ile bu sorunu çözmeye davet ediyor, konunun takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz. Tüm Esenler mahallesi sakinlerini de Esenler Dayanışma Komitesi ile birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 26/10/2021, Salı günü yayınlandı, 324 defa görüntülendi
*