Heyecan rekor katılımla start alacak

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

2017 yılından bu yana organize edilen ve Türkiye’deki ilk uluslararası off-road yarışı olan Baja Troia, bu sene bir kez daha hayat bulacak. Pandemi sonrasında yaşanan normalleşme ile Baja Troia daha ilgi çekici hale gelirken, bu sene rekor bir katılımla organizasyonda 50 ekip yer alacak. 50 ekipten 14’ü ise yabancı ekiplerden oluşacak. Macaristan, İtalya, Sırbistan, Yunanistan, Bulgaristan’dan gelen ekipler, Çanakkale’de gaza basacaklar.

Baja Troia Turkey 2021 basın toplantısı, geçtiğimiz gün Truva Otel’de gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıya İl Gençlik ve Spor Müdürü Ömer Kalkan, Gençlik Spor İl Müdür Yardımcısı Sedat Bekteş, İstanbul Off Road Kulübü ve İSOFF Baja Troia Yarış Direktörü Selahattin Toper, Türkiye TOSFED Çanakkale İl Temsilcisi Mustafa Kansu ve Çanakkale Belediyesi Kültür Müdürlüğü personelleri katıldı.

Yarış ile ilgili basın mensupları bilgilendirilirken, bu sene organizasyona rekor düzeyde katılım olduğu belirtildi. 2017 yılından bu yana organize edilen ve bir hayli ilgi gören organizasyon 28-31 Ekim tarihleri arasında hayat bulacak.

Kayıtların kapanmasına bir hafta kala yarışçı sayısı 100’ü buldu. 14’ü yabancı 50 ekibin kayıt yaptırdığı yarışta tanınmış yarış takımı İtalyan Ralliart’da 8 araç ile Türkiye’ye gelecek. Yarışta İtalya, Polonya, Romanya, Yunanistan, Sırbistan ve Macaristan’dan gelen ekiplerin yanında, Türkiye’nin önce gelen otomobil yarışçıları da mücadele edecekler. 4 gün sürecek bu yarışta ekipler Çanakkale ve Bayramiç sınırlarında off-road etaplarında rekabet edecekler. Yarışta ayrıca şehir içinde koşulacak bir Süper Seyirci Etabı da yer alacak.

Organizasyon, 28 Ekim Perşembe günü Truva atı önünden seromanik start ile saat 15.00’te başlayacak. 15.28’de ise Prolog Start Kipa önünden verilecek.

Cuma günü Dümrek, Cumartesi günü Bayramiç ve Pazar günü Troia’da yarışlar gerçekleşecek.

Pazar günü ise Kipa’dan Truva Atı önüne seromanik finiş konvoyu yapılacak. Organizasyon Truva Atı önünde Pazar günü saat 19.00’da gerçekleşecek ödül töreni ile son bulacak.

Tunahan Ünsal

 

 


Bu haber 22/10/2021, Friday günü yayınlandı, 12583 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com