Sarıçay Cinayeti-13

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Evde giydiği eşofmanını çıkarıp komşuya ya da markete giderken giydiği eşofmanını üzerine geçiren Nebahat zaman kaybetmeden kendisini dışarıya attı. Çıkar çıkmaz da Cemile Hanım Teyze’nin kapısına baktı. Normalde kapısını açtığı anda burun buruna geldiği Cemile Hanım Teyze’den hiç ses çıkmıyordu. “Lazım olduğunda yok olur zaten” diye geçirdi içinden. Zile bastı, bir süre bekledi ama ne Cemile Hanım Teyze ne de gelini kapıyı açtı. Tekrar zile bastı ve kulağını kapıya dayadı. İçeriden insan tıkırtısı bile gelmiyordu. “Bir yere de çıkmaz ki bu kadın, başına bir şey mi geldi acaba?” dedi kendi kendine; “Belki anneme inmiştir…”

Asansörle giriş kata indi. Anne ve babasının yaşadığı dairenin zilini çaldı. Açan yoktu. Anahtarı çıkarmak için çantasını kurcalamaya başladı. Küçücük çantada anahtarı bulması haylice zaman aldı. Sonunda bulup çıkardığı anahtarın üzerindeki yeşil anahtarlıktan daha kapı kilidine yerleştirmeden kendi evinin anahtarı olduğunu anladı. Anlaması anahtarı bulmasından daha kısa sürdü. “Murphy Kanunları” dedi ve elindeki anahtarı eşofmanının cebine koyduktan sonra çantada diğer anahtarı aramaya başladı. Anahtarı bir türlü bulamıyordu. Çantayı kulağına yaklaştırıp salladı. Anahtarın sesi geliyordu ama kendisi çantanın içinde değil gibiydi. Tüm çantasını annesinin çiçek koymak için apartmandaki boşluğa çıkardığı eski masaya boşalttı. Çanta bomboş kaldı anahtardan ise iz yoktu. Kulağının yanında tekrar salladı boş çantayı. Hala sesi geliyordu anahtarın. En sonunda çantayı iki avcunun arasına alıp sıkarak anahtarın yerini anlamaya çalıştı. Astar ile çanta arasına girmişti. Bu sefer astardaki deliği aramaya başladı ve sonunda buldu. Çantanın dışından anahtarı iterek astardaki deliğe kadar getirdi ardından ucunu delikten çıkardığı anahtarı da çekip çıkardı.

Çantayı masanın üzerine atar gibi koyarak; “Ucuz etin yahnisi” dedi. Tüm eşyalarını çantasının içine gelişigüzel doldurdu. Annesinin kapsını anahtarla açarak eve girdi. “Anne” diye seslendi. Cevap gelmedi ama yavru kedi uyku mahmuru bir halde miyavlayarak Nebahat’a doğru koştu.

 


Bu haber 18/10/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 383 defa görüntülendi
*