Tarımda yaşanan sorunlar görüşüldü

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Gürses, geçtiğimiz gün Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya ile görüştüler. Gerçekleşen ziyarette, A’dan Z’ye tarımda yaşanan sorunlar ve sıkıntılar dile getirildi. Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, ziyaret ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, gerçekleşen ziyaret ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Kaya, yapmış olduğu değerlendirmede, “CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Sayın Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı Sayın Metin Ümit Ural, CHP Merkez İlçe Başkanı Sayın Ali Uyanık, CHP İl Genel Meclis Üyesi Sayın İsmail Gürses, CHP Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Sayın Süleyman Erte, Ziraat Odası’nı ziyaret ederek bölgemizde yetiştirilen ürünlerin üretimi, gerçekleştirilirken ve daha sonrasında son tüketiciye ulaşana kadarki yolda yaşanılan ve yaşanması muhtemel sorun ve sıkıntılar alınması gereken önlemler kendileri ile paylaşıldı.

Özellikle son zamanlarda girdi fiyatlarındaki önlenemeyen artışların üreticilerimizi ciddi şekilde tedirgin ettiği mutlaka çözüm ya da çözümler geliştirilmesi gerektiği aksi takdirde gıda enflasyonunun baş göstereceği bununda toplumumuzda ciddi sıkıntılara yol açacağı anlatıldı. Ayrıca üreticilerimizin ürettiği ürünleri daha kolay pazarlayabilmeleri için tarım kredilerin 12 ay boyunca üreticilere satış yaptığı gibi üreticinin ürettiği ürünlerin alımını da yapabilmesinin önünün açılması dile getirildi.

Girdi fiyatlarının ve üretimi gerçekleştirilen ürünlerin fiyatlarındaki istikrarsızlığın giderilmesi gerektiği yine üreticilerin emekli olduklarında emekli maaşlarının iyileştirilmesi gerektiği anlatıldı ayrıca devletin her türlü üretim ile ilgili alt yapıları götürdüğü bölgeler ile götüremediği bölgelere aynı destekleme modellerinin uygulanmasının doğru olmadığı gibi birçok konu ile alakalı görüş ve öneriler paylaşıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin sayın yöneticilerine iyi niyetli araştırmacı sahada yaşanan sorunlar hakkında bilgi almak üzerine gerçekleştirdikleri ziyaretlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür eder şahsım, kurumum ve üreticilerimiz adına kendilerine ve temsil ettikleri örgütlerine selam ve saygılarımı sunarım” ifadelerine yer verdi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 17/10/2021, Pazar günü yayınlandı, 288 defa görüntülendi
*