Organik Yem Bezelyesi Tohumu dağıtıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından desteklenen ve Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen, “Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi” kapsamında Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde Ayvacık Organik Kırmızı Et Üreticileri Birliğine bağlı proje üreticilerine Organik Yem Bezelyesi Tohumu dağıtıldı.

Tohum dağıtımına; Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Ayvacık İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Ekici, Ayvacık Organik Kırmızı Et Üreticileri Birlik Başkanı Özcan Yılmaz, Teknik personeller ve Birlik Üreticileri katıldı.

“Üreticilerimizin her zaman yanındayız”

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ yaptığı konuşmada: “Türkiye de ilk ve tek Organik Kırmızı Et Üreticileri Birliği olan Ayvacık Organik Kırmızı Et Üreticileri Birliğinde 34 üretici bulunmaktadır. Bu üreticilere ait 2 bin 28 adet büyükbaş hayvan ve 1 milyon 246 bin 24 dekar alanda üretilen Organik Yem Bitkisi Organik tarım sertifikası almıştır. Ülkemizin nadide üreticilerinden olan Organik Kırmızı Et Üreticileri Birliği üreticilerimize projelerimiz doğrultusunda gerekli yardımı ve desteği vermeye devam edeceğiz. Öncelikli sorunlarından olan ilçedeki mezbahanın organik koşullara uygun bir şekilde kesim yapabilecek koşullara getirilmesinde katkı sağlamak için üreticilerimizin her zaman yanındayız.” dedi.

Konuşmanın ardından Proje kapsamında Ayvacık Organik Kırmızı Et Üreticileri Birliğinin 34 Üreticisine toplam 850 kilo Organik Yem Bezelyesi Tohumu dağıtımı yapıldı.

Haber Merkezi


Bu haber 13/10/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 191 defa görüntülendi
*