Küçükkuyu’ya kapalı spor kompleksi talebi

3 hafta önce Güncel Manşet Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Genel Meclisi CHP Grubu Ayvacık Üyesi Şerafettin Alkan İl Genel Meclisi’nin Ekim Ayı 3. Birleşiminde gündem dışı söz olarak Küçükkuyu’da yıllardır kapalı bir spor kompleksinin olmadığını gençlerin spor faaliyetlerin açık alanda yaptıklarını bildirerek Küçükkuyu’ya kapalı bir spor kompleksi yapılması talebinde bulundu.

Şerafettin Alkan’ın açıklaması şu şekilde; “Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözünden yola çıkarak geleceğimiz evlatlarımızın beden eğitimi, spor ve kültürel değerlerimizin simgesi folklor oyunları ile yakınlaştırmamız ciddi önem arz etmektedir. Bu tür faaliyetler çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyalleşmesini, kötü alışkanlıklardan uzaklaşmasını ve sağlıklı yaşamalarını sağlamaktadır. İlimizde pek çok noktada bulunan spor kompleksleri çocuklarımıza saydığım amaçlarla hizmet vermektedir. Bu hizmeti kazandıran mevcut veya eski yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Bu değerli hizmeti Küçükkuyu’muza da kazandırmamız gerekmektedir. Küçükkuyu büyümekte ve gelişmekte olan bir beldemizdir. Beldemizde eğitim gören bin 273 öğrencimiz mevcuttur. Beden eğitimi derslerini ve diğer sosyal faaliyetlerini yıllardır açık havada gerçekleştirmek mecburiyetinde kalıyorlar. Beldemiz halkımız ve çocuklarımızın bu mağduriyetine binaen Küçükkuyumuza kapalı bir spor kompleksi kazandırılması gerekmektedir.

İçinde her iki amaçla kullanılabilen basketbol, voleybol sahası, tribübünler, soyunma odaları ve sosyal alan bulunan bir kompleksin yapılması çocuklarımıza yani bu ülkenin geleceğine yapılacak önemli yatırımlardan biri olacaktır.

“Bizler halkın ihtiyaçlarına cevap vermekle mükellefiz”

Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Balkan ile yaptığımız istişarelerde kendisi de bu projede kurum olarak kendisine düşenleri büyük bir mutlulukla yerine getireceklerini belirtmiştir. Değerli arkadaşlarım bizler halkın seçtiği İl Genel Meclisi Üyeleri olarak halkın ihtiyaçlarına cevap vermekle mükellefiz. Bu ihtiyaçlara cevap verirken dil, din, ırk, cinsiyet gözetmemeli her bir vatandaşa eşit hizmeti götürmeliyiz.

Bu vesileyle tekrardan çocuklarımızın bu ihtiyacının giderilmesi hususunda devletimizin ve tüm siyasilerimizin ve sizlerin desteğini talep ediyorum.”

Ş. Ezgi Tuncel

 


Bu haber 07/10/2021, Perşembe günü yayınlandı, 373 defa görüntülendi
*