Bayramiç Belediyesi Zirve’deydi

CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi’ne katılan Bayramiç Belediyesi, ilçenin ürünlerini fuar alanında sergiledi.

Bayramiç Belediyesi, 30 Eylül-2 Ekim tarihlerinde İstanbul Avrasya Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi’ne katıldı. Organizasyonda Kazdağ Üretim ve Pazarlama Kooperatifi ile birlikte yer alan Bayramiç Belediyesi, ilçenin coğrafi tescilli ürünleri Bayramiç Beyazı ve Bayramiç Elması’nı fuar alanında sergiledi.

CHP’li 160 belediyenin yanı sıra, 300’ün üzerinde tarım kooperatifinin bulunduğu fuarda Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, Kooperatif Başkanı Hasan Sezgin ve İl Genel Meclis Üyesi Sadık Göğüsgeren, ürünlerin tanıtımını yaptı. Zirvede konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partinin tarım politikasını kamuoyuna açıkladı.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, “Bayramiç bir tarım ilçesi ve burada dile getirilen sorunları, çiftçilerimiz de yakından yaşıyor. Bu sorunlara çözüm bulmak çok daha verimli üretim yapmak için faydalı bilgiler edindiğimize inanıyorum. Hayata geçirmek adına kooperatifimizle ortak çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 02/10/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 266 defa görüntülendi
*