“Yanlışa yanlış demek taraftarın hakkıdır”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

17 Gençlik Taraftarlar Derneği bir basın açıklamasında bulunarak; “Böyle güzide bir kulübün amatörde oynaması Çanakkale halkı adına utanç ve üzüntü verici bir durumdur. Yanlışa yanlış demek yıllarını bir kulübe vermiş taraftarın hakkıdır.” dedi.

17 Gençlik Taraftarlar Derneği’nin basın açıklamasının tamamı şu şekilde; “Çanakkale Dardanelspor, hem ticari hem sportif anlamda Çanakkale için çok büyük değerdir. Böyle güzide bir kulübün amatörde oynaması Çanakkale halkı adına utanç ve üzüntü verici bir durumdur. Çanakkale’de futbolun lokomotifi olan, sporun gelişmesi adına büyük işler yapmış, Çanakkale’ye her anlamda önemli katkılar sağlamış bir kulüptür. Desteklendiği ve iyi yöneltildiği zaman Çanakkale’mize ciddi faydalar sağlayacaktır.

Biz 17 Gençlik Taraftarlar Derneği olarak kulübümüze zaman zaman kızsak da, Çanakkale’mizin ve taraftarı olduğumuz kulübün iyi olması için yapmış bir eleştiri olup protesto hakkımızı kullanmışızdır. Yanlışa yanlış demek yıllarını bir kulübe vermiş taraftarın hakkıdır.

“Küllerinden doğan kulüp örnekleri hepimizce bilinmektedir”

Türk futbolunda küllerinden doğan kulüp örnekleri hepimizce bilinmektedir. Bu potansiyelin Çanakkale halkında ve Çanakkale Dardanelspor’un köklerinden fazlasıyla olduğuna inanmaktayız.

Kulübümüz içeresinde başta başkanımız olmak üzere, sportif ve yönetimsel anlamdaki olumlu değişim 17 Gençlik, Çanakkale’deki futbol ve Çanakkale Dardanespor sevdalılarını heyecanlandırmıştır. Bu olumlu hava devam ettiği sürece ve doğru işler yapıldıkça !!!

SONUNA KADAR Sevdamızın arkasında olduğumuzu kamuoyu ile paylaşırız.

“Göreve ve fedakârlığa hazırız”

Bu zorlu süreçte Çanakkale’deki tüm taraftarların, siyasilerin, bürokratların, öğrencilerin 7’den 70’e kadar her kesimin bir bütün olması gerektiğinin önemini bir kez daha hatırlatırız.

Çanakkale için kıskançlıklar, küslükler ve hırslar bir kenara bırakılmalıdır. Kulübümüzün de her kesimden Çanakkale’liyi kucaklayacağından hiç şüphemiz yoktur.

Özellikle altını çizmek istediğimiz bir diğer hususta Çanakkale Dardanelspor’umuzun bir üst liglere sorunsuz ve zaman kaybetmeden çıkması gerektiğidir.

Buna engel olacak her türlü sebeple mücadele edeceğimizi karşılarından olacağımızı büyük önemle hatırlatırız.

Bu duygular ve temennilerle önümüzdeki yıllarda daha iyi yerlerde olabilmek adına bütün Çanakkale halkını birlik beraberliğe davet ediyoruz.

Kulübümüzün de bu istekli tavrının sönmeden devam edeceğine inanıyoruz, verilecek her türlü göreve ve fedakârlığa hazırız.

17 Gençlik Taraftarlar Derneği Kulübümüzün yanındadır kulübümüze başarılar dileriz.”

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 25/09/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 448 defa görüntülendi
*