Valilikten Assos açıklaması

1 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Assos’ta yürütülen kaya düşmesi ile ilgili çalışmalar, Türkiye’nin gündemi oldu. Çalışmalar sonucunda ortaya çıkan tablo vatandaşlar tarafından eleştirilirken, Valilik konuyla ilgili bilgilendirmede bulundu. Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Çalışmalar projesine uygun olarak müze personelinin gözetiminde devam etmektedir” denildi.

Valilik tarafından yapılan bilgilendirmede, “Bazı basın yayın organlarında Assos bölgesinde yapılan çalışmalarla ilgili olarak çeşitli haberler yer almaktadır.

Assos Antik Limanı’nda tesislerin üzerine daha sonra da yola düşen büyük kayaların insanların can ve mal kaybına neden olmaması için AFAD tarafından “Assos Antik Liman kaya düşmesi ıslahı projesi” hazırlanmış ve bölge afet bölgesi ilan edilmiştir. Hazırlanan rapor Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanarak çalışmalara başlanmıştır.

Çalışmanın amacı bölgenin gözde turizm merkezlerinden biri olan Assos Antik Limanı ve turistik tesislerin daha değerli hale getirilerek marka değerinin artırılması ve düşen kayaların engellenerek insanların can ve mal güvenliğinin sağlanmasıdır.

Çalışmalar projesine uygun olarak müze personelinin gözetiminde devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi


Bu haber 24/09/2021, Cuma günü yayınlandı, 307 defa görüntülendi
*