Semizoğlu: “Assos bir dünya markamızdır”

1 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye’nin turizm cenneti Assos’ta yürütülen kaya düşmesi ile ilgili ıslah çalışmaları konusunda, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, basın açıklamasında bulundu. Başkan Semizoğlu, Assos bir dünya markamızdır dediği açıklamasında “Gerekli çalışmalar en ufak bir ihmale ve zaman kaybına meydan vermeden titizlikle devam ederken çalışmanın durdurulmasını isteyecek kadar ileri giden açıklamalar ve gözbebeğimiz Assos’un siyasete alet edilmesi bizleri üzmüştür” ifadelerini kullandı.

Assos’ta sürdürülen kaya düşmesi ile ilgili ıslah çalışmaları devam ediyor. Konuyla ilgili ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu basın açıklamasında bulundu.

Başkan Semizoğlu, “Ayvacık Assos Antik Limandaki kaya ıslah çalışmalarını Sayın Valimiz İlhami Aktaş, Sayın Grup Başkan Vekilimiz Bülent Turan, Sayın Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu, İl Özel İdaremiz, 19 işletmemiz, Komite Üyemiz ve aynı zamanda Assos Otelciler Derneği Başkanı Erdal Çakır Bey le birlikte en başından beri takip ediyoruz.

Ortada Afet Bölgesi ilan edilmiş bir bölge var ve en acil öncelik can ve mal güvenliğinin korunmasıdır. Bununla beraber işletmelerimizin haklı ekonomik kaygıları da yetkililere iletilmiş ve 500 günlük proje süresi 300 güne indirilerek bir sezondan fazla kayıp olmaması hedeflenmiştir. Bütçesi için de sürecin başında ödeneği ayrılmıştır.

Gerekli çalışmalar en ufak bir ihmale ve zaman kaybına meydan vermeden titizlikle devam ederken çalışmanın durdurulmasını isteyecek kadar ileri giden açıklamalar ve gözbebeğimiz Assos’un siyasete alet edilmesi bizleri üzmüştür.

Assos sadece Ülkemizde değil tüm dünyada bilinen, birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış kıymetli bir marka değerimizdir. Asıl katliam bu markamızın değerini düşürecek mesnetsiz açıklamalardır.

Sümela Manastırı’nda beş yıl süren restorasyon çalışmaları dikkate alındığında aynı çalışmanın Assos’ta 300 günde bitecek olması takdire şayandır.

Süreci hızlandıran Sayın Valimiz İlhami Aktaş başta olmak üzere AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan’a, Sayın Jülide İskenderoğlu’na, yaşanan bu sürecin gerekliliğine inanarak sabırla bekleyen basiretli iş insanlarımıza teşekkür ediyorum.

Çalışma tamamlandığında; Assos’umuz yine güvenle, aynı eşsiz görünümüyle, harika doğası ile misafirlerini ağırlamaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi


Bu haber 24/09/2021, Cuma günü yayınlandı, 268 defa görüntülendi
*