Kendi Yolundan Çekil!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kendi yolumuzu yürümek bir sanattır. Hem cesaretli olacaksın hem de kendini koruyacaksın. Bu sağlıklı bir zihin gerektirir. Tabi bu hep böyle olamaz. Her şey net ve mantıklı gerçekleşmez.

Savrulursun, üzülürsün, sevinirsin ve duygular hep değişir. Parlak zihinleri beslemek yetmez. Hayat sadece dünyanın ayakları yere basması gereken deneyimleri ile yürümez. Çünkü birer ruh bedeni olduğunuzu unutursunuz. Önünde sonunda da değişimin ayak seslerini duymaya başlarsınız.

Bir sürü değişim deneyimi yaşamışsınızdır. Hayat çoğu zaman iki kez uyarır. Üçüncü de her zaman hamlesini yapar. İlk uyarı geldiğinde kalk bir yola çık der. Durup düşünürsen ne güzel. Olmadı yola aynı yönde devam edersin. Bazen görürsün ama o adımı bir türlü atamazsın. Bazen kendine yakıştıramazsın, bazen görmeyi sonraya bırakmak istersin bazen de sadece bu olamaz der geçersin. İkinci uyarı biraz farklı gelir. Bu sefer uyarı yol göstericidir. Sen bunu yaparsan bu olur yapmazsan bak bu olmak zorunda kalacak der. Seni ruhunun yaptığı anlaşmaya götürmek görevidir. Bu nokta anlamak ve hareket etmek için son noktadır. Kontrolü elden bırakmam diyorsanız bu noktayı görün derim. Çünkü bu son ihtar sizi olacaklara götürür. Bu sizi endişelendirmesin. Çünkü hayat bunu büyük bir ustalıkla yapar. Siz yaşarken günlerinizin içine şahane bir ustalıkla yayar. Evren düzenini sağlayan büyük usta bunu öyle başarılı yapar ki siz her seçiminizde, aslında gitmeniz gereken noktaya doğru yola alış şeklinize hayran kalırsınız. Bazen sert vurur, bazen de naifçe sizi oradan çekip alır. Siz bilmezsiniz belki ama her şey asıl burada başlar. Çünkü kalben huzur dediğiniz şey olayın ne kadar iyi veya kötü olduğuna bağlı değildir. Büyük bir kavganın içine girersiniz, kavgadan çıkarsınız, kaybedersiniz ya da kazanırsınız hatta çıkış yolu yoktur aklınızda ama huzur vardır. Sanki daha önce hiç yaşamadığınız bir mutluluk yaşar gibi olursunuz. Bu deneyim her yaşam döngünüzde birçok kez yaşanır. Direniyorsanız bu engelleri bu sıralama ile aşarsınız. Kendini anlama yoluna çıkmış herkesin bir uyanma zamanı vardır. Yaşı demiyorum çünkü yaş deneyimi görecelidir. Size göre 20’dir bana göre 60’dır. Uyanmak için deneyim gerekir ama uzun yaşayan biri bile görmeyi seçmiyorsa deneyimi almıyor demektir. Onun yaşam döngüsü eğer 60 yaşında görmek üzerine kurgulandıysa bunu daha erken görmesi mümkün müdür? Tabii ki evet. Direnmek olacakları değiştirmez ama zamanı uzatır. Her şey olması gereken zamanda olacak diye beklemek de gereksiz. Bu tehlikenin geldiğini gören birinin gözlerini kapatıp beklemesidir. Belki de burada kendini kurtarma şansın var. Neden çıkmaz yolun sonunda bekliyorsun. Kalk ve oynaman gereken hayat rolünü oyna.

Haydi bugün aç kalbini derin nefes al. Hayat kısa nefesler için çok kısa. Mola ver bu koşan zamana. Bugün durup düşünme günü olsun. Ben kimim? Neden bu deneyimi kabul ettim ve ne için bu mücadelem. Bazen durup geri doğru yürümek gerekir. Bunu görmek için beklemek olmaz. Hiçbir şey gelmiyorsa içinden kalk o zaman ve sadece: “Kendi yolundan çekil!”


Bu haber 24/09/2021, Cuma günü yayınlandı, 366 defa görüntülendi
*