ÇOMÜ’de 6 aylık yol çalışması başlıyor

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi içerisinde kalan ve ÇOMÜ Hastane ile Camii arasında yer alan yolun bakım ve onarım çalışmasına başlanıyor. 6 ay sürecek olan çalışmanın, üniversitelerin açılmasına günler kala başlanacak olması şaşkınlık yarattı. ÇOMÜ konuyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi içerisinde yer alan Kreş ve Ana kapı arası yani ÇOMÜ Hastane ile Camii arasında kalan bölgedeki yol yenilecek. Üniversitelerin açılmasına günler kala yapılan duyuruda, bölgedeki çalışmanın 6 ay süreceği ve çalışma sonucunda bitki örtüsüne uygun şekilde ağaçlandırma yapılacağı belirtildi. ÇOMÜ’nün konuyla ilgili yapmış olduğu duyuruda, deformasyonun giderileceği belirtildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından yapılan duyuruda, “Üniversitemiz Terzioğlu Yerleşkesi anayol güzergahında (ÇOMÜ Hastane ile Camii arasındaki bölüm) zemin hareketlerinden kaynaklı meydana gelen deformasyonların önlenmesi için yeni bir yol projesine başlanmıştır.

6 ay sürecek bu çalışma sonucunda daha geniş ve güvenli bir yola kavuşulacaktır. Ayrıca, yol yapım çalışmasının bitimiyle birlikte yerleşkemiz bitki örtüsüne uygun şekilde ağaçlandırılıp alanımız, yeşiline tekrar kavuşacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 23/09/2021, Perşembe günü yayınlandı, 390 defa görüntülendi
*