Kordon’da “sağlıklı yaşam yürüyüşü”

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Avrupa Delegasyonu adına tüm Türkiye’de Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından organize edilen Avrupa Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde 23 Eylül 2021 Perşembe günü Saat 10.30 da Golf Çay Bahçesi Önü’ nde “sağlıklı yaşam yürüyüşü” için toplanılacak ve yürüyüş 11.30’da Çağlar Kaynak Semt Sahası’nda sona erecek. Program ise çeşitli gösterilerle devam edecek.

Türkiye’de spor kültürünün toplumsal tabana yayılması adına yapılan spor yatırımlarından spor branşlarının tanıtılacağı ve 3’ten 93’e her yaştan vatandaşımızın interaktif katılım göstereceği spor festivali havasında bir etkinlik düzenlenerek Milli Sporcuların gelecek nesillere rol model olabilmesi adına programda aktif rol alacağı, sahne spor gösterilerinden, interaktif spor etkinliklerine dolu dolu bir etkinlik tertip edilecek.

Çanakkale’de ise Golf Çay Bahçesi Önü’ nden başlayacak yürüyüşün ardından Çağlar Kaynak Semt Sahası’nda İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla devam edecek olan programda halk oyunları gösterisi, aerobik jimnastik gösterisi, fitness gösterisi ve taekwondo gösterisi yer alacak.

Avrupa Spor Haftası

Avrupa Spor Haftası, Avrupa Birliği ile birlikte tüm dünyada geleneksel olarak her yıl, 23-30 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor. Çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan ve statüden bireyi bir araya getirerek hareket bilincini ve sağlıklı yaşam kültürünü arttıran, toplumda hareketlilik bilinci ile spora teşvik edici çeşitli sportif faaliyetlerle kutlanıyor.

Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri kapsamında, Türkiye’de yaş, cinsiyet ve etnik köken gözetmeksizin 83 milyon ülke nüfusunun tamamının spor ve fiziksel aktivite ile bu projenin bir parçası olması hedefleniyor. Ayrıca, 81 ilde ortak sosyal medya kampanyaları düzenlenerek, illerde spor ve sağlıklı yaşam konularında farkındalık oluşturmakla birlikte, Türkiye’nin spor, sağlık ve kültür turizmine katkı sunacak şekilde organize ediliyor.

Ş. Ezgi Tuncel

 

 


Bu haber 22/09/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 201 defa görüntülendi
*