Ayvacık Kurtuluş Günü Festivali’ni Kutladı

1 ay önce Güncel Medya
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ayvacık Belediyesi tarafından organize edilen Kurtuluşu Günü Festivali kapsamında el emeği sergileri, halk oyunları gösterileri ve konserler düzenlendi.

Ayvacık’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında 20 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirilen, geleneksel hale gelen toplu sünnet şenliğinde sünnet olan çocuklar için sabah saatlerinde mevlüt okutuldu. Saat 14.00’da ise Kooperatif ve El Emeği Şenliği stantlarının açılışı yapıldı. Saat 20:00’da ilçe meydanına kurulan büyük sahne ile halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi. Devamında Orkestroia Grubu ve Tolga Çandar, Ayvacık halkına konser verdi.

Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram ve Ayvacık halkının katılımıyla 21 Eylül Salı günü yapılan faaliyetlerde ise saat 10.00’da resmi kutlama Çelenk Töreni gerçekleştirildi. Akşam saat 20.30’da Edirne Belediye Bandosu gösterisi, ardından saat 21.30’da ‘Sakiler’ grubu alkış ve ıslıklar eşliğinde sahneye çıktı. Kurtuluş Konseri’nde ‘Sakiler’  grubu en sevilen şarkılarını, Ayvacık halkına ve hayranlarına seslendirerek müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Etkinliklere ilişkin açıklama yapan Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, mutlu bir Ayvacık için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram Ayvacık Belediyesi personellerini tebrik etti. Ayvacık halkına etkinliklere gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

Haber Merkezi

 

 


Bu haber 22/09/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 240 defa görüntülendi
*