Düşündüğünden Güçlüsün

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Her yol finalde hep aynı noktaya çıkar. Biz yola çıkanlar nereye doğru yürüdüğümüzü biliyoruz.  Aydınlanan insan uyanmak için çıktığı yolda arayışını sürdürerek yürümeye devam da edecek. Sadece yol alış şekillerimiz farklı ve biz buna deneyim diyoruz. Farkında ol, kendini bil kendin için değiş, şimdi değilse ne zaman. Bu sözleri bende çok söylüyorum. Çıkış yolumuz oluyor çoğu zaman. Bazen de yolda dengemizi kaybedersek aklımıza gelmesi gereken kendine geliş cümleleri. Herkesin gidiş yolunda kendine has çıkış cümleleri vardır. Ben bazılarının sihirli başlangıçlar yarattığına inanıyorum. Olumlamalar yapmak önce hayatı dengeliyor. Düşünün sadece ağzımızdan çıkacak cümleler değişirse dünya da birçok şey değişir desem, ne düşünürsünüz. Ağzından çıkan cümlelerle dünya düzenini değiştiren kişileri kastetmiyorum tabi. Ben sizin içinizdeki evrenden bahsediyorum. Bunun için sadece başlama gücüne ihtiyacımız var. Başka sihirli bir güce bir tılsıma ihtiyacımız yok. Kalbimizdeki inanç, aklımızla birleşince yollar önünüzde açılacak güvenin kendinize. Bugün değişim günü bir diyoruz beraber.

Olağan bir hedef belirleyin. Kendinize dürüst ve gerçekçi olun. Bu emek vererek elde edecek bir şey olsun. Örneğin; istediğiniz bir iş olsun. Düşünün onun için emek verdiniz mi? Gerekli donanıma sahip misiniz? Gidip işi sahibinden istediniz mi? Çabasız olmaz. Önce yapılması gerekenler yapılmalı. Şimdi her şey tamamsa isteğinize olumlamalar göndereceğiz. Bu kısmı kalpten olmalı. Burada bir şeye dikkat edelim. Bu işe ihtiyacınız mı var yoksa kalpten mi istiyorsunuz?  Burası aslında kilit nokta. Çünkü çoğu zaman çabalasak da, istemediğimiz için o iş bizim olamaz. Düşündüğünüzden güçlüsünüz evet.

Şimdi her şey tamamsa sadece 21 gün bu isteğinizi olumlu hislerle besleyin. Bugün kendinize inanırken bu hayatın da sizi desteklediğine inanmanın ilk günü olsun.

Niye yapıyoruz bunları diyebilirsiniz. Neyi başarmaya çalışıyoruz. Bu dünyaya öyle ya da böyle bir sebeple geldiniz. Henüz nedenini bulamamış da olabilirsiniz ama bu sebep sadece temel ihtiyaçları gidermek olmamalı. Birçok sebep olabilir. Birinin hayatında rol oynarken hangi başrol sizi memnun ederdi düşünün. Biri için çok önemli dersler verirken hangi konuda gelişmeye gelmiş olsanız bu sizi çok mutlu ederdi. Japonlar buna ikigai diyor. Hiçbir zaman emekli olmayacağınız ya da para almadan da yapacağınız bir iş, yaparken kalpten sevgiyle vazgeçmeden yürüyebileceğiniz bir yol arıyoruz. Dünya deneyimine dahil ama ruhunuzu da besleyecek bir yol. Veee ana hedefimiz huzurlu olmak. Çünkü bu olma hali bir eşik gibidir. Ya vardır ya da yok. Varolduğunda her şey dengededir. Bu yolu idrak etmek için adımlarınızı atın. Hayatta başka görevleriniz de olacak ama bunu yaşamak için ince ince işleyin yolunuzu. Varoluş yoluna çıktığınızda siz savrulmayın diye sizin karşınıza bazı ana duraklar çıkacaktır. Sizi ana hedefinize yaklaştırmak için yol göstericiler hep olur. Ben kendi deneyimlerimle diyebilirim ki, anlamak için çıktığınız bu yolda varmak istediğimiz ana duraklardan en önemlisi mutluluktur. Hepimiz bu duyguyu ararken buluruz kendimizi. Zaten kendi mutluluğunu aramayan savrulur ve hep çıkmaz bir yolda hisseder kendini. Mutluluğu hep yüksek hedeflerde değil sadece bu dünyada varolmanın gücünde,bir çiçeğin can buluşunda bir orman yanarken kurtarabildiğiniz o tek fidan da, herkes aynı yöne giderken ters yöne gidebilme hürriyetinde yada söyleyebileceğiniz ‘ben buradayım’ ve ‘ben varım’ cümlesinde arayın. Unutmayın siz varsınız ve hala buradasınız. Sevgiyle…

 


Bu haber 18/09/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 307 defa görüntülendi
*