Zirai atıklar için harekete geçildi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Biga’da geçtiğimiz gün, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde, konteyner teslim töreni gerçekleşti. “Zirai Ambalaj Atıklarının Bertarafı” projesi kapsamında, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, 29 köyün muhtarına konteynerler teslim edildi. Gerçekleşen programa AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’da katıldı.

Köylerde ve kırsalda en büyük problemlerden birisi olan zirai atıklar için Tarım Müdürlükleri tarafından düğmeye basıldı. Zirai Ambalaj Atıklarının Bertarafı projesi kapsamında, Biga’da geçtiğimiz günlerde, 29 köyün muhtarına konteynerler teslim edildi. Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşen etkinliğe, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve İl Tarım Orman Müdürü Erdem Karadağ’da katıldı.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu gerçekleşen etkinlik ile ilgili, “Üretirken koruyoruz. Kaymakamımız, İl Tarım Müdürümüz, İl Genel Meclisi Üyelerimiz, İlçe Başkanımız, Belediye Başkanımız, Belde Belediye Başkanlarımız ve teşkilatımız ile birlikte Zirai Ambalaj Atıklarının toplanması adına Biga’da muhtarlarımıza konteynır dağıtım programına katıldık” dedi.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, sosyal medya hesabından, etkinlik ile ilgili yapmış olduğu değerlendirmede, “AK Parti Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu, Kaymakamımız Erdinç Dolu, Gümüşçay Belediye Başkanımız Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanımız Ahmet Elbi, AK Parti İlçe Başkanımız Hasan Sepici, İl Genel Meclisi Üyelerimiz, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Erdem Karadağ ve İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz Fevzi Atmaca ile birlikte “Zirai Ambalaj Atıklarının Bertarafı” projesi kapsamında Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz bahçesinde gerçekleştirilen 29 köyümüze konteyner teslim törenine katıldık” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 15/09/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 159 defa görüntülendi
*