Geleceğin mühendisleri, öğretmenleri Halk Eğitim’den çıktı

1 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Özel eğitim kurumlarına alternatif oluşturan Halk Eğitim Merkezi’nde, gençler üniversite kazanmaya, düzenli olarak eğitim görmeye devam ediyorlar. Bu sene YKS sınavı sonrasında açıklanan yerleştirme sonuçlarına göre, 68 öğrenci üniversiteye kaydını yaptırdı. Halk Eğitim Merkezi, 2021-22 eğitim yılında ise yoluna 155 öğrenci, 14 sınıf ve 23 öğretmenle devam ediyor.

Halk Eğitim Merkezi’nde açılan üniversite hazırlık sınıflarında, başarılı öğrenciler yetişmeye ve üniversite kazanmaya devam ediyorlar. Geçtiğimiz sene Halk Eğitim Merkezi’nde açılan sınıflarda eğitim gören öğrenciler, hukuk başta olmak üzere farklı bölümleri kazanmışlardı.

Bu sene ise YKS sınavının yerleştirme sonuçları açıklandı. Halk Eğitim Merkezi’nde öğrenim gören 68 öğrenci yüksekokulları kazanarak, kayıtlarını yaptırdılar. Ücretsiz olması sebebiyle, hem ailelerin hem öğrencilerin tercih ettikleri Halk Eğitim Merkezi üniversiteye hazırlık kursları, il görmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz sene 140 öğrenci kayıt yaptırdı ve 68 öğrenci üniversiteyi kazandı. Bu öğrenciler arasında Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler, Fizyoterapi, Odiyoloji ve öğretmenlik bölümlerini tercih eden ve kazanan öğrenciler oldu.

Öte yandan önümüzdeki sezon için 2021-2022 eğitim sezonunda 155 öğrenci kayıt yaptırdı. 14 sınıfta 23 öğrenci kursta aktif bir şekilde eğitim görecekler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 15/09/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 212 defa görüntülendi
*