Seçim mi?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Demokrasilerde, Cumhuriyet yönetimlerinde, halkın takdirine başvurmak, işin temel öğesidir. Her hangi bir oluşum,”Ben milletin tercihini kabul etmiyorum” diyemez. O,diktatörlük ile yönetilen yerlerde olur. Şükür, bizim, Mustafa Kemal Atatürk’ün hediye ettiği Cumhuriyetimiz var.         Buradaki temel kural ise, Egemenliğin, kayıtsız şartsız milletin olmasıdır. Elbetti ki, günü geldiğinde sandıklar konulacak. Takke düşüp, kel görünecek. Son aylarda, gerek sel, gerekse yangı felaketleri sonucunda, muhalefetin, seçim çığırtkanlığı had safhaya ulaştı. Bazı anket kuruluşları, kendi düşüncesine yakın partileri, önde gösteriyor. Ona aldanıyorlar. Yaklaşık 20 yıldır iktidarda olan Ak parti için,”Bu sefer tamam” diyorlar. Hükümeti, başımıza gelen felaketlerden vurmaya çalışıyorlar. Allah aşkına, Kendi aralarında bir araya gelmeyen. Her gün didişen. Kırk yamalı bohçanın, başarılı olma şansı yoktur. Nelerine güveniyorlar? ,Bakınız, İktidara, çözüm süreci üzerinden yüklenmek prim yapmıyor artık. Eğer sizler, malum parti ile olan, örtülü ya da açık birlikteliğinizi sonlandırmazsanız, yine hüsrana uğrarsınız. Bu millet, öncelikle vatanın birliğini düşünür. Özerk yönetim. Bölgesel yönetim gibi zırvalıklara itibar etmez. Teröre destek verip, insanların katline sebep olanlarla, kahvaltı sofralarında buluşmayı gözleyenlerle işi olmaz. Cumhur ittifakının uyumu,2023 de yapılacak seçimde de, yine başarılı olmalarını sağlayacaktır. Yalan dolanla milletin gönlüne giremezsiniz. Anlacağınız, 2023 tarihinden önce, seçim olacak diye beklemeyin. Önünüzde uzun bir süre var. Çalışın. Kazanın.

Gülmece

Genel seçimlerde “Her vatandaşımla tek, tek ilgileneceğim!” sloganını kullanan Temel, büyük bir çoğunlukla tek başına iktidara gelmiş. Başbakan olan Temel, bu sözünü tutmak için bir cezaevini ziyarete gitmiş mahkûmlara sorular sormaya başlamış: – Sen niçin buradasın? – Kader kurbanıyım Sayın Başbakanım, suçsuzum!
Başka bir mahkûma sormuş: – Sen niçin buradasın? – Yanlışlıkla buradayım Sayın Başbakanım, suçsuzum!.. Üçüncü mahkûma sormuş:
– Peki, sen niçin buradasın? – İftiraya uğradım Sayın Başbakanım, günahsızım!.. Cezaevindeki son mahkuma kadar aynı soruyu soran Temel, hep aynı yanıtları almış: – Suçsuzum Sayın Başbakanım!
Aynı soruyu son mahkûma sormuş: – Peki, sen niçin buradasın?
– Suçluyum, Sayın Başbakanım! Cezama razıyım. Temel sinirlenmiş ve cezaevi müdürüne talimat vermiş: – Atın bu adamı dışarı! İçerdekilerin ahlakını bozacak!..sağlıcakla kalınız.


Bu haber 14/09/2021, Salı günü yayınlandı, 177 defa görüntülendi
*