Siyasilerin darbe polemiği

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ’in sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşıma AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas’tan tepki geldi.

12 Eylül 1980 darbesinin 41’inci yılında CHP’li Erkek’in darbeye dair sosyal medyar üzerinden yaptığı Kenan Evren ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan içerisinde bulunduğu fotoğraf kareli paylaşımına tepki AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas’tan geldi.

“Konjonktürel darbe karşıtlığı olmaz”

CHP’li Erkek’in “Demokrasiye darbe, Cumhuriyet kazanımlarından geriye gidiş ve bugüne hem siyasi hem hukuki kötü miraslar bırakan 12Eylül Darbesi’ni, darbecileri ve izlerinden gidenleri tarihle birlikte bizler de hiç iyi anmayacağız! Demokrasiye darbe, Cumhuriyet kazanımlarından geriye gidiş ve bugüne hem siyasi hem hukuki kötü miraslar bırakan 12Eylül Darbesi’ni, darbecileri ve izlerinden gidenleri tarihle birlikte bizler de hiç iyi anmayacağız!” ifadelerine sert çıkışta bulunan AK Parti İl Başkanı Naim Makas; ”Bir kez olsun 15 Temmuz törenlerinde görmedik sizi. Bir kez olsun darbe kınaması görmedik. Konjonktürel darbe karşıtlığı olmaz, ya darbenin karşısındasındır ya da değilsindir Sayın Muharrem Erkek Darbecilere Başbakan veren partinin Genel Başkan Yardımcısısınız, Sözlerinizi ibretle okuduk!” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi


Bu haber 13/09/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 205 defa görüntülendi
*