Sarıçay Cinayeti-7

6 gün önce Ezgi Tuncel Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kedinin çay tabağındaki yoğurdu yalayıp yutmasının üzerinden yarım saat geçmişti. Nebahat kucağında uyuyan kediyi rahatsız etmemek için sakin hareketlerle sade Türk Kahvesini yudumluyordu.

“Bırak annesini bahçede bir tek kedi görmedim sabahtan beri… Biri mi attı ne yaptı bu bebeği? Annesi olmasa kardeşleri olur, çoluk çocuk bırakmış olamasın bunu bahçeye?” dedi Nebahat’ in annesi, balkonda oturduğu yerden kafasıyla bahçeyi işaret ederek…

“Atmışlardır be yaa…” dedi babası ardından.

“Bilmem ne yapacağız? Barınağa versek çok küçük, bakarlar mı yaşar mı belli değil.” dedi Nebahat

Nebahat cümlesini bitirir bitirmez, annesi hiç ara vermeden konuşmaya başladı; “Yooook vermem… Günah… Bakarım ben yiyeceğinden ne olacak bunun… Bahçede var, ister çıkar, ister evde durur. Ölürse vebali bizim boynumuza, barınağa güvenmem, çok kötü anlatıyor komşular.” dedi.

“İyi sen bilirsin” dedi Nebahat, “Ben gidiyorum Çarşı’dan çamaşır sepeti alacağım, Balık Hali’nin oradaki pet shop’ ta açık mama varmış, dönerken de 1 kilo yavru kedi maması alırım, o bitene kadar büyür bu zaten. Sonra normal alırız” dedi. Bir yandan da mahmur kediyi yavaşça annesinin avuçlarına bıraktı.

Nebahat çarşı kıyafetlerini giymek için asansörle tekrar 3. kata çıktı. Aşırı titiz bir kadın değildi ama garip takıntıları vardı. Sokaktan gelen kediyi öperken 1 saniye bile tereddüt etmeyen Nebahat, kıyafetleri ile ilgili kafasında 4 kategori oluşturmuş ve dolabına bu kategorilere göre yerleştirmişti. Öyle süslü bir kadın falan da değildi. Belki düzenle ilgili bir takıntı ama evinin de derli toplu olduğu söylenemezdi.

Dolabın en solunda yatağa girerken giydiği pijamaları, sağa doğru evde giydiği eşofman tipi giyecekler sonra apartmanda ve komşulara giderken giydiği eşofman tipi giyecekler, sonra dışarıda giydiği günlük elbiseler, en sonda şık kategorisi yer alırdı. Bu sıra ev değiştirse bile hiç değişmez hep soldan başlardı.

Nebahat soldan sağa dördüncü kategoriden bir bluz ve keten şort aldı. Üzerini değiştirdikten sonra vakit kaybetmeden evden ayrıldı.

 


Bu haber 13/09/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 134 defa görüntülendi
*