Yerli Aşı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Günlerdir, aşı konusunu konuşuyoruz. Oldun. Olmadın. Olmuyorum gibi sözler havada uçuştu. Birinci, ikinci, üçüncü derken, dördüncü aşımızı da, olduk, Şifa olsun. Aşı karşıtlarına örnek olur inşallah. Sağlık Bakanımız açıkladı. Yerli aşı TÜRKOVAC; acil kullanım izni için müracaat etmiş. Ekim ayında seri üretime başlayacaklarmış. Sevindirici bir haber. Ayrıca, toplamda, aşı olan vatandaş sayımız 100 milyonu geçmiş. Yeril aşı konusu gündeme gelince; bazılarını ateş bastığını düşünüyoruz. Aşı yok. Türkiye’ye aşı vermiyorlar. Dışarıdan, aşı alacak itibarımız yok diyenler, utanacaklar mı acaba? Hep söylüyoruz. Türk Devleti güçlüdür. Vatandaşına her türlü sağlık hizmetini, aşı da dahil, ücretsiz vermektedir. Allah devletimize zeval vermesin. Kendisi de, bizim gibi Veteriner Hekim olan, meslektaşımız, Prof.Dr. Aykut Darendeli ve ekibini yürekten kutluyoruz. Ulu önder, Mustafa Kemal Atatürk’ün,”Ben Türk Hekimlerine emanet ediniz”  sözüne uygun hareket ederek, büyük bir başarıya imza atmışlardır. Sosyal Medyada, bilgi kirliliği, hala devam etmektedir. İlime, Bilime saygısı olmayan bir kesim, anti propaganda yaparak, olur olmaz şeyler uyduruyorlar. Bunlara itibar etmeyiniz,.Bu işin uzmanı, Hekimlerimize güveniniz.Ülke olarak büyük bir imtihandan geçmekteyiz. Kısır çekişmeleri bir yana bırakıp, ülkemizin ,menfaati için,el birliği  ile çalışmalıyız.Zira aynı gemideyiz.Türkiye’den başka sığınacak limanımız yok.Bir zamanlar Kamyon reklamı vardı”ağzı olan konuşuyor” diye.Dillerde pelesenk olmuştu.Şimdi de,cahil,cühela aşı konusunda ahkam kesiyor.Ne diyelim?.Allah ıslah etsin.

                               Gülmece

Oruç tutan Bektaşî, çok susamış. Vakit geçirmek için kırda gezmeye başlamış. Oluğundan gürül, gürül su akan bir hayrat çeşmesi görünce, adeta kendinden geçmiş ve ağzını dayayıp lıkır lıkır içmeye başlamış. Bu sırada oradan geçen biri görüp seslenmiş:
– Aman erenler ne yaptın? Oruç gitti!.. Bektaşî, ağzının iki yanından süzülen sular bağrına doğru inerken cevap vermiş: – Oruç gitti, ama fakire de can geldi!..*!*** Hep Nasrettin Hoca fıkraları anlatacak değiliz ya. Bugün de size Emre Hoca fıkrası anlatalım,. Emre Hoca Gemlik’te internet kafe çalıştırır “Sigara içilmez! Okul kıyafeti ile girilmez! 12 yaşından küçükler giremez!” gibi kurallara sıkı sıkıya bağlıdır. Bir gün 11, 12 yaşları civarında bir çocuk geldi. Emre Hoca sordu: – Yavrum, kaç yaşındasın sen? – 12 yaşıma girmeme bir hafta var hocam! Emre Hoca, bu cevap üzerine kızdı ve dedi ki: – Hadi yavrum, Hadi kuzum, sen bir hafta sonra gel! Sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 12/09/2021, Pazar günü yayınlandı, 710 defa görüntülendi
*