CHP’de AK Partilileşmiş!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetimi, Hafta Sonu Kepez Turhan Mildon salonunda genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı düzenledi. Toplantıya, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri davet edilirken, ‘Diğer İlçelerdeki Belediye Meclis Üyelerini davet etmedik” denilerek, Merkez Belediye Meclis Üyelerinin davet edilmediği ileri sürüldü. Bu arada Genel Başkan Yardımcısı (Hukuk İşlerinden Sorumlu) Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, (Biga) Milletvekili Özgür Ceylan ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan da toplantıya katıldılar.

Basına kapalı yapılan genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda tüm CHP’li yetkililerin ve etkililerin eteklerindeki taşları yere serdiği öğrenildi.

CHP’liler toplantıda koro halinde iktidara geldiklerini söylerken, partililerin hükümet olur olmaz kimlerin bakanlık koltuğuna oturacağı, kimlerin önümüzdeki seçimlerde belediye Başkan adayı, İl Genel Meclis Üyesi, milletvekili adayı olacağının yol haritasını birlik ve beraberlik içerisinde ortak bir karara bağlamış oldukları öğrenildi.

Bu arada engin siyasi tecrübeye sahip, saçlarına beyaz düşmemiş isimler de Çanakkale ve İlçelerindeki ortak sorun olan “Otopark, düğün salonu, trafik, kreş, planlı kentleşme, tüketiciye ekonomik ucuz ürün tedariği, kendi kazandıkları belediyelerde güler yüzlü hizmet anlayışı, torpilsiz ve liyakata dayalı istihdam anlayışı, öğrenciler başta olmak üzere en ekonomik ucuz ulaşım ve atık su ve katı atık paralarının dörtte birine alınabilecek su ücretleri v.b” sorunları çözme kararını ve yollarını da bulmuşlar.

Hafta Sonu yapılan genişletilmiş CHP İl Danışma Kurulu toplantısında dışarıya sızan ama Çanakkale’de hiç yaşanmayan, yaşanmamış olan “Ulusal basından öğrendiğimiz ve başka illerde yaşanan, bizlerin hiç bilmediği parti içi çekişmelerden uzak durulmalı. Gerçi çok şükür Çanakkale’de bizler bu tür partiyi olumsuz etkileyecek olayları ne yaşadık ne de gördük. Sayın Genel Başkan Yardımcımız bizim ilimizi diğer illerde örnek gösterip anlatsın. Bizlerde hiç tartışma, çekişme olmadığı içindir ki Yüksek Disiplin Kuruluna iki dönemdir üye gönderiyoruz. Yoksa niçin seçiliyor sayın Soydan?”

Güngör Yıldız


Bu haber 12/09/2021, Pazar günü yayınlandı, 653 defa görüntülendi
*