CHP ile İyi Parti arasındaki ipler gerildi

2 hafta önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Eceabat’ta, Millet İttifakı paydaşları arasında yerel seçim döneminde başlayan gerginlik had safhaya çıktı. İyi Parti’li Belediyeyi bugün üstü kapalı eleştiren CHP İlçe Başkanına, İyi Parti’den cevap gecikmedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eceabat İlçe Başkanı Metin Övün, sosyal medya paylaşımı yaparak İyi Parti’li Eceabat Belediyesini eleştirdi. Paylaşımın ardından İyi Parti İlçe Başkanı Cengiz Aylıkcı, Millet İttifakı’nın iktidara yürüdüğünü kaydederek Övün’ü parti binasında çay içmeye davet etti.

Paylaşımın altına yapılan yorumlarda, bazı ilçe sakinlerinin Övün’e destek verdiği görülürken bazı sakinlerin hakaret içeren mesajları ise tartışmaya dönüştü. Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli, gazetemize yaptığı açıklamada hakaret edenler için suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

BAŞKAN ÖVÜN: “TEMİZLİK BEKLİYORSANIZ YANILIYORSUNUZ”

Övün, sosyal medya hesabından kendi temizlediği sokakta çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Paylaşımında, “Sokaklar temizlensin diye bekliyorsanız yanılıyorsunuz herkes ulaşabildiği yere kadar kendi temizliğini yapsın. Temizlik yapması gerekenler neler yapıyor? Şezlong kiralıyorlar. Deniz bisikleti kiralıyorlar. Langırt oynatıyorlar. Giriş kapısında mali değeri olmayan fiş kesip para topluyorlar. Sorsan Atatürkçüler. Atatürk’ün hangi ilkelerini yerine getiriyorlar. Sokaklardaki ayrıklar domates tarlasındakilerden daha keyifliler acaba bizim görmediğimiz zamanlarda gübremi atıyorlar.” diyerek belediyeyi, asli işlerini yapmadığı konusunda eleştirdi.

BAŞKAN AYLIKCI: “ÇAY KOYDUM BEKLİYORUM”

Aylıkcı ise “Millet İttifakı paydaşları, memleketi yönetme adına yola çıkmıştır. Büyükşehirler alındı şimdi sıra memleket yönetiminde. Bizler genel başkanlarımız ve genel merkez yöneticilerimizin birlikte yönetme arzusuna ve hedefine uymak, daha yaşanılabilir bir Türkiye oluşturmak adına mücadeleyi omuz omuza vermeliyiz. Bu bağlamda Eceabat’ımızda, yerel yöneticiler olarak belediyemize destek olmak, yapılan doğru işleri desteklemek gördüğümüz eksik ve noksanları da ilçe başkanları olarak belediyemize  gidip görüşerek vatandaşımızın istek ve görüşlerini aktarmak ile yükümlüyüz. Sayın Metin ÖVÜN Başkan, size yakışan evinizin önünün fotoğraflarını çekip sosyal medyadan konuyu belediyemizin yaptığı sosyal aktiveler ve sosyal sorumlulukları ile karşılaştırmak olmamalıdır. Sizin sorumluluğunuz ortak hedefe yönelik yerel ve genel anlamda doğru konum almak olmalıdır. Bu konuları konuşmak var ise görüş ve önerilerinizi almak isterim. Çay koydum bekliyorum.”

BAŞKAN ZİLELİ: “SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM”

Eleştirilerin odağındaki Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli ise hakarete varan yorumlara tepki göstererek suç duyurusunda bulunacağını kaydetti. Zileli ayrıca Atatürkçülüğünü sorgulayanları da kendini ispat etmeye davet ettiğini belirtti.

Eylem Gözeldere

 

 


Bu haber 11/09/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 680 defa görüntülendi
*