Yeni Başlangıçlara

1 hafta önce Cansel Top Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Merhabalar Sevgili Okur

Bu hafta her şeyi şöyle bir geride bırakıp yeni bir yola, yeni bir okula, yeni bir hayata başlayacak olanlarımızdan bahsetmek istiyorum ben biraz.

Okullarımızın tekrar yüz yüze eğitime geçmesi ile birlikte çoğumuzun içinin kıpır kıpır olduğunun, bazılarımızın ise nasıl yapacağım nasıl alışacağım tekrardan bu düzene diye düşündüğünün farkındayım.

Ama kafanızda bulunan soru işaretlerini atmak aslında çok basit çünkü kendimizi tekrardan normal hayatımıza döndürmemiz için tekrardan bir şeyleri kendi adımımızla, yüzyüze insanlarla daha iyi iletişim kurarak sağlayabileceğimizi düşünürsek aslında bizim için bu yolu yürümek bu yeni yola başlamak daha basit bir hal alacak.

Daha dikkatli adımlar atacağız belki eskiye göre, evet öyle direkt olarak adapte olamayacağız ama bunun için başlangıç için bir adım atmış olacağız artık.

Yeni okul, yeni arkadaşlar hayatımıza dahil olacak, belki bazılarımız özlediğimiz arkadaşlarımızla, özlediğimiz insanlarla yollarımıza tekrardan devam edebileceğiz, belki bazılarımız etrafı öylece uzaktan izleyip tanımaya ve insanları gözlemlemeye çalışacak.

Belki bu yeni yılın başlamasıyla bazılarımız yeni yeteneklerini ve kendilerini en iyi hissettikleri alanları keşfedecek bazılarımız ise neler yapamayacağına karar verip öğrenecek…

Ama hepimiz için yeni Bir şeyler yaşanacak belki yeni umutlar, belki yeni aşklar, belki yeni komşular, belki hayatımızdan çıkacak eski dostlar böyle şeyler yaşayacağımız bir yıl başladı bizim için.

2020 yılından bu yana zorunlu olarak bir şeylerden uzaklaşmak ve hayatımıza istediğimiz gibi devam edememek zorunda kaldık.

Şimdi kendimiz için bunları telafi edebileceğimiz ve bu geride kalan dönemin bir daha yaşanmaması için kendimizi belki eskiye göre daha temkinli bir şekilde ilerleteceğimiz bir dönem içerisine girdik.

Ne olursa olsun atacağımız her adımdan, gideceğimiz her yoldan sadece bizim sayemizde ya da bizim yüzümüzden başarı veya zarar elde edilebilir.

Birilerinin bizi sevmesi ya da birilerinin bizden nefret etmesi, bir derste başarılı olmak ya da başarısız olmak bunların hepsi tamamen bizim elimizde.

Bu yeni yıl kendi sınırlarımızı kendi başarı sınırlarımızı zorladığımız bir yıl olsun çünkü geride pişmanlıklar bırakmayı hiçbirimiz istemeyiz bunu biliyorum.

O yüzden bu hafta ya da diğer hafta başlangıçlarımızdan atalım o güzel adımları, sonradan geriye dönüp keşke o zaman yapsaymışım bir şeyleri dememek için şimdiden başlayalım ne istiyorsak onu yapmaya.

Elimizdeki bu fırsatı en güzel şekliyle değerlendirelim.

Çünkü atacağımız adımlarla şekillenecek geleceğimiz ve dünyamız.

Eğlenebildiğimiz kadar eğlenelim dostlarımızla, dinleyebildiğimiz kadar dinleyelim dersimizi, rahat rahat yürüyebildiğimiz kadar yürüyelim bir sahilde veya yolda ya da oynamak istiyorsak oynayalım istediğimiz gibi. Gördük çünkü bir şeyler hiç ummadığımız şeyler en ummadığımız anda alınabiliyor elimizden, özgürlüğümüze sahip çıkabilmek için hem daha temkinli hem de daha değer bilen bir şekilde devam edelim bu defa yolumuza…

Hepinize git gide daha da özgürleşebileceğimiz, sınırlarımızı genişletebileceğimiz bir yıl diliyorum.

Sağlıcakla kalın…


Bu haber 09/09/2021, Perşembe günü yayınlandı, 2053 defa görüntülendi
*