Okullar Açıldı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Tüm okuyan çocuklara başarılar dilerim. Okul yolu bu yıl zor olacak. Neden zor olacak Kovit yüzünden.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da okul önleri sıkışık trafik, karışıklık, hatalı park sorunları, acemi sürücüler ve bu olgular ile boğuşan trafik görevlisi polisler. Polislerden başlayalım. Okul önü belli saatlerde görevli olan trafik polislerini en çok sinirlendiren birkaç durum. Çocuğunu almaya veya bırakmaya gelmiş anne, abla, teyze, anneanne ve babaanne’nin kullanmakta olduğu akılsız otomobillerin yarattığı sorun. Aptal otomobiller yüzünden okul çocukları sınıflarına geç girebiliyorlar. Çünkü otomobil kimseyi dinlemiyorlar kural mural tanımıyorlar. İstedikleri gibi park ediyorlar yol, kaldırım yaya hiç önemli olmuyor. Bu durumda polis hiç bir şey yapamıyor. Aptal arabalar okul önlerinde yaya geçitlerinde de yavaşlamıyorlar. Vallahi polis olmasa çocukların üzerinden atlayıp geçecek gibi hareket ediyorlar. Otomobillerde kulak olsa çekilmesi gerektiğini düşünüyorum. Okul önü ana baba ( genelde ana ) günü olduğu için çocuğunu servislere emanet etmiş işe yetişmeye çalışan zavallı insanlar akıllı otomobillerinin içinde okul önü trafik sıkışıklığını atlatmak için evden çıkış saatini sabah ezanına kurmaya karar veriyorlar. Gel gelelim Ekmek arabası, gazete arabası, çöp arabası ve en önemlisi simit arabası trafiği okul trafiğinden de altta kalır tarafı olmadığı ortaya çıkıyor. Haftanın beş günü aptal otomobiller ile akıllı otomobillerin çocukları okula götürme ve getirme işi başladı polis bir saatliğine görüntüye çıktı ve kayboldu.

Okul yolu en kıymetli yol. Bu yol her zaman açık olmalı. Bizler akıllı olsun akılsız olsun otomobillerimizi çok daha dikkatli sürmeliyiz. Son zamanlarda sinir katsayımız acuk artmış, akıl sağlığımız biraz zedelenmiş olsa da çocuklarımızın torunlarımızın geleceği önemli…

Aman dikkat çocuklar her yerde… Kalın sağlıcakla.

TEKNİK

ALT YAPI

Otomobil alt yapısı: Görmeyenler ve merak edenlere bu fotoyu buldum. Bu otomobil arkadan itişli bir siteme sahip. Çift ekzos çıkışlı güçlü motora sahip. Ön ve arka frenler hava soğumalı yüksek alaşımlı disk. Ön salıncaklar özel çelikten. Neredeyse tüm benzinli, dizel, lpg ve lng li otomobillerin alt yapısı resimdeki gibidir.

EYYYYYYYY KOVALAKUS

Zorlu Koşullara Hazır: Polaris Sportsman WV850 H.O.

Polaris, ( ayakkabı üreten polaris değil ) Amerika Birleşik Devletleri Özel Kuvvetleri için özel olarak tasarladığı ATV’si MV850’nin sivil kullanım için uygun yeni bir versiyonunu üretti. Polaris Sportsman WV850 H.O. adlı arazi aracı, 50 kalibrelik bir kurşunla bile vurulduğunda yoluna devam edebilmesini sağlayan özel tasarım havasız lastiklere sahip.

Polaris’in internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre havasız lastikler her türlü zeminde kullanılabiliyor ve araca maksimum hareket kabiliyeti sağlıyor. Ayrıca havasız lastikler klasik lastiklere göre daha iyi bir denge merkezine sahip. Askeri sınıf tam otomatik tek vitesli şanzıman, geliştirilmiş şok emiciler, etkili soğutma kapasitesi ve 680kg çekme kapasitesi ve 1588kg vinçe sahip olan Polaris Sportsman WV850 H.O.’da 77 beygir gücünde 8500cc hacminde bir motor bulunuyor.

GÜLMECE

ÜLKE DURUMU

 

 


Bu haber 08/09/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 249 defa görüntülendi
*