İki ruhsatsız silah ele geçirildi

2 hafta önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

KOM (Kaçakçılık Ve Organize Suçlar) Şube Müdürlüğü ekiplerince aynı gün iki farklı olayda iki ruhsatsız silah ele geçirildi.

KOM Şube Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Amirliği ve Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği görevlilerince Ruhsatsız Silah Bulundurma Suçu kapsamında il merkezinde olası şüpheli veya şüphelilerin tespiti ile olası suç unsurlarının yakalanması amacıyla yapılan araştırma ve çalışmalar kapsamında S.D. isimli şahıstan 1 adet ruhsatsız tabanca, bu tabancaya ait 1 adet şarjör ve bu şarjöre basılı vaziyette toplam 10 adet tabanca fişeği ele geçirildi.

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile S.D. isimli şahıs alınan ifadesinin ardından KOM Şube Müdürlüğü’nden salıverildi.

Öte yandan aynı gün farklı bir olayda O.Y. isimli şahıstan 1 adet ruhsatsız tabanca, bu tabancaya ait 1 adet şarjör ve bu şarjöre basılı vaziyette toplam 3 adet tabanca fişeği ele geçirildi.

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile O.Y. isimli şahıs alınan ifadesinin ardından KOM Şube Müdürlüğü’nden salıverildi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 08/09/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 245 defa görüntülendi
*