Eceabat Belediyesi’nden takdir toplayan hizmet

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Eceabat Belediyesi sosyal medya hesabından Eceabat’ta ikamet edip örgün eğitimini Çanakkale’de sürdüren öğrencilerin feribot ücretlerinin Belediye tarafından karşılanmaya devam edeceğini duyurdu. Paylaşım sosyal medyadan çok sayıda takdir mesajı topladı.

Duyuruda; “Belediyemizin eğitim ve sosyal hizmetleri kapsamında, Eceabat’ta ikamet edip eğitimini örgün olarak Çanakkale’deki okullarda sürdürmek durumunda bulunan ilk, orta ve yükseköğrenim öğrencilerimize katkı amacıyla, feribot geçiş ücretleri 2021-2022 eğitim öğretim yılında belediyemizce sağlanmaya devam olunacaktır. Bu kapsamda isteklilerin, aşağıda belirtilen güncel belgelerle birlikte en geç 30.09.2021 tarihi mesai bitimine kadar belediyemiz Halkla İlişkiler Bürosuna başvurarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.” dendi.

İstenen belgeler ise şu şekilde sıralandı; Kimlik (T.C. kimlik belgesi aslı ve fotokopisi), İkametgâh Belgesi (Nüfus idaresi, Muhtarlık veya E-devlet sistemi üzerinden alınmış.), Öğrenci Belgesi (Okul idaresi tarafından onaylı güncel öğrenim durum belgesi), GESTAŞ kartı (Eğitimi devam eden veya yeni kayıt yaptıran öğrencilerin geçerli kartlarının aslı ve fotokopisi), Başvuru Formu (Öğrencinin velisi tarafından imzalı başvuru formu doldurulacaktır.)

Ş. Ezgi Tuncel

 


Bu haber 08/09/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 599 defa görüntülendi
*