CHP İl Genelde bir istifa daha

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Tarihinde ilk kez üye sayısı üstünlüğünü ele geçiren Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi’nin İl Genel Meclis Üyeleri bir fire daha verdi. Dört dönem Merkez İlçe bir dönemde İl Başkanlığı yapan Nejat Önder’in AK Partiye geçip İl Genel Meclis Başkanı olmasının ardından, bu partide sular bir türlü  durulmuyor.

Dün de Çan’dan İl Genel Meclis Üyesi seçilen Erdal Güler, grup içerisindeki anlaşmazlıkları sosyal medyasından paylaşarak CHP’den istifa ettiğini açıkladı. Güler, Encümen Üyeliğinden ve Plan Bütçe Komisyonu başkanlığından ise ayrılmayacağını açıkladı. Güler’in Sosyal Medyası üzerinden yaptığı paylaşımda şunları söyledi.

“Çok kıymetli yoldaşlarım, hemşerilerim ve çok değerli Çanakkale kamuoyu

Uzun zamandır süre gelen bir takım konular ve birikimler bugün bu konuyu konuşmayı ve eylemsizliği eyleme dönüştürmeyi gerektirmiştir.

Kitlesel değil kişisel politikalar ön plana çıkmaya başlamış. ilkesel duruş, etik değerler ve parti politikalarından uzaklaşan; grup kararlarının yok sayıldığı

Tutarsız ve kişisel show noktası haline gelen CHP İl genel Meclis grubunun bir parçası olmayı bu gün itibari ile sonlandırmış bulunuyorum.

Bilgilerinize sunar

Bildiğiniz duruşum ile;

Önce devletim için devletçilik demeye

Sonra milletim için milliyetçilik demeye

Bildiğimiz yolda Atamın izinde onun ilkelerinin ışığında yoluma devam ediyorum.

Saygılarımla…”

Erdal GÜLER

Bağımsız İL GENEL MECLİS Üyesi

Güngör Yıldız


Bu haber 08/09/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 350 defa görüntülendi
*