Açılırsa esnafa faydası olacak

İnşaat faaliyeti bir süre sekteye uğradıktan sonra yapımına tekrar başlanan ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da geçtiğimiz günlerde incelemede bulunduğu Çanakkale Belediyesi’nin yeni binasının açılışıyla ilgili çevredeki esnafın beklentilerini sorduk. Esnaf, yeni belediye binasının açılmasının kendileri açısından pozitif etki yaratacağını düşündüklerini ve biran önce açılmasını istediklerini ifade etti.

Çanakkale Belediyesi’nin Yeşil Yerel Yönetimler Binası’nın çevresinde faaliyet gösteren esnaf hem inşaatın neden olduğu aksaklıkların son bulması hem de buradaki sirkülasyonun artması açısından açılışın biran önce yapılmasını beklediğini söyledi. Ayrıca açılış sonrasında oluşacak araç kalabalığını mevcut yolların kaldırmasının pek mümkün olmadığını bunun planlamasının da belediye tarafından yapılmasını istediklerini bildirdi.

Hüseyin Koç; “Çanakkale Belediye binasının biran önce bitmesi gerekiyor. Bittiği zaman buranın esnafı için avantajı olacak ama dezavantajı da var. Nedir dezavantajı? Yollar ve trafik karma karışık olacak dolayısıyla Belediye’mizin buna biran önce çözüm bulması gerekiyor.”

ÇTSO Meclis Üyesi Hüsnü Çetin Durgut; “Vatandaş da inşaatın bitmesini istiyor, esnaf olarak biz de istiyoruz. Bir kere bizim yollarımız faal olacak, BP’nin oradaki yol açılacak. O yolun açılması buraya giriş çıkışları kolaylaştırıyor. Çünkü iki yol var, ikisi de ters yön ama oradan açılınca ikisi de pozitife dönecek bu bir. İkincisi burada bir hareket olacak bu harekette buradaki esnafa hareket katacak. O bakımdan bizim için çok büyük artısı olacak o kesin. Şehrin içinde olması vatandaşın kart yüklemesi, su yüklemesi açısından kolay olacak. Bir de etrafındaki esnaflara lokantacısından tut da taksicisine kadar birçok faydası olacaktır.” dedi.

İsmail Çoban; “Yeni belediye binası biterse esnafa artısı olur. Burası çok işlek bir cadde, belediye binası açıldığında burası daha yoğun olur. Açılırsa esnafa artısı olur, üç yıldır açılacak diye bekliyoruz ama açılmadı daha.” dedi.

Ayfer Hanım; “Esnafa faydası olacağını düşünüyorum” dedi.

Özlem İşgören; “Çok iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü daha önce de ben buradaydım. 20 yıldır buradayım. Bekliyoruz. Orada bir insan sirkülasyonu olacak. Çok iyi sonuç bekliyoruz o yüzden buradan uzaklaşamadım ben. Umarım biran önce biter.” dedi.

Ş. Ezgi Tuncel

 


Bu haber 08/09/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 305 defa görüntülendi
*