Sarıçay Cinayeti-6

2 hafta önce Ezgi Tuncel Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Nebahat, Cemile Hanım Teyze’ye veda ettikten sonra asansöre bindi ve 3. kattan zemin kata indi. 1 numaralı daireye anahtarıyla girdi. Kapı girişinde bir süre etrafa baktı anne ve babası ortalıkta yoktu. Ev ölüm sessizliğine bürünmüştü. Her şey yerli yerinde ve temizdi. “Anne” diye seslendi yüksek sesle… Birkaç saniye cevap bekledi ama hiç ses gelmedi. Nebahat tekrar seslendi, bu kez daha yüksek sesle; “Baba”… Yine cevap gelmedi.

Ayağındaki terlikleri çıkarıp girişte duran ev terliklerini giydi, hızlı adımlarla bir yandan mutfağa ilerlerken bir yandan da tekrar seslendi; “Anne”… Mutfak boştu ama kahvaltı bulaşıkları tezgâhın üzerinde duruyordu. Çay da kısık ateşte kaynamaya devam ediyordu. Bu kez salona doğru yürüdü. Salona ilerlerken karşıdaki balkon kapısının açık olduğunu fark etti. Salonda vakit kaybetmeden dışarıya çıktı. Çıkar çıkmazda bahçenin ortasında duran anne ve babasını gördü. Annesi de onu… Babasının sırtı dönüktü. “Nebahat sen mi geldin, günaydın.” dedi annesi.

Durup anne ve babasını görünce derin bir nefes alan Nebahat, kalp atışının ne kadar hızlandığını bu nefesten sonra hissetti. Balkondaki paspasın üzerinde bu kez ev terliklerini çıkarıp balkon terliklerini giyen Nebahat cevap verdi; “günaydın, ne yapıyorsunuz burada?” bir yandan da kotu bahçeye göre 5 basamak yüksek olan balkonu hızla geçip merdivenlerden bahçeye indi.

“Baksana” dedi babası yüzünü Nebahat’e doğru dönerken… Avucundaki, avucunu kaplamayacak kadar küçük, kedi yavrusunu Nebahat’e doğru uzatarak; “Bunun ağlamasına çıktık… Bekliyoruz, belki annesi gelir diye ama daha gelen giden yok. Karnı mı aç anlamadık, süt mü versek?

Nebahat; “Süt olmaz ishal yapar, dur çaydanlık ocaktaydı, suyu biterse yanar, hem onu kapatayım hem yoğurt var mı diye bakayım dolaba” dedi. Annesi; “Var var… Daha yeni yaptım dolabın kapağında cam kavanozda.

Nebahat paspasın üzerinde balkon terliklerini çıkarıp içeri terliklerini giydi ve mutfağa doğru yürüdü.

 


Bu haber 07/09/2021, Salı günü yayınlandı, 141 defa görüntülendi
*