Müsilaj Araştırma Komisyonu saha çalışmasına başladı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun da üyesi olduğu Müsilaj Araştırma Komisyonu saha çalışmasına başladı.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun da üyesi olduğu başta Marmara denizi olmak üzere denizlerimizdeki müsilaj sorununun sebeplerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, geçtiğimiz ilkbahar ayında özellikle Marmara denizini etkisi altına alan müsilaj için saha çalışmasına başladı. Komisyon, İstanbul’da yaptığı inceleme çalışmalarını Çorlu, Kocaeli, Yalova, Gemlik körfezi, Bandırma ve Çanakkale’de sürdürecek.

Komisyon, yaptığı toplantıların ardından sorunun yerinde tespiti için saha çalışması başlattı. Müsilaj eylem planları kapsamında İstanbul Yenikapı arıtma tesisleri incelenerek yetkililerden bilgi alındı. Çalışmalar, denizin altında ve üstünde yapılan inceleme çalışmalarıyla devam edecek. İskenderoğlu’nun da aralarında bulunduğu komisyon üyeleri, 3 gün boyunda İstanbul, Çorlu, Kocaeli, Yalova, Gemlik körfezi, Bandırma ve Çanakkale’de incelemeler yapacak.

“Heyetimizi Çanakkale’de de ağırlayarak buradaki durumu göstereceğiz”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, İstanbul’da startı verilen çalışmaya katılarak, incelemelerde bulundu. Müsilaj sorununun Çanakkale’yi de yakından ilgilendirdiğini söyleyen İskenderoğlu, “Komisyon olarak bir süredir toplantılarımızı sürdürüyorduk. Müsilajın nedenleri ve önleme çalışmalarıyla ilgili hem Bakanlıklar hem ilgili kurumlar komisyonumuza sunumlar gerçekleştirdi. Bu gün de saha çalışmasına başlayarak sorunu yerinde inceliyoruz. Denizlerimizde, hem balıkçılarımıza hem turizm amaçlı denizlerden faydalanmak isteyen vatandaşlarımıza sıkıntı yaşatan bu durumun nasıl önlenebileceğine dair çalışmalar yapıyoruz. Bu inceleme çalışmaları kapsamında, heyetimizi Çanakkale’de de ağırlayarak buradaki durumu göstereceğiz” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 07/09/2021, Salı günü yayınlandı, 217 defa görüntülendi
*