Diyabetli çocuklara seramik atölyesi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çanakkale Seramikleri Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi ve Üniversite Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi işbirliği ile “Gelenek ile Geleceğin ‘Çanakkale Seramikleri’ Buluşması”   Tip 1 Diyabetli Çocuklar Seramik Atölyesi gerçekleştirilecek.

Sadece Çanakkale il sınırı içinde yaşayan Tip 1 Diyabetli çocukların katılımına açık olan atölye, 11-12, 18-19, 25-26 Eylül 2021 Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere 3 hafta sonu Çanakkale Seramik Müzesi bahçesinde pandemi kriterlerine uygun olarak, sosyal mesafe gözetilerek yapılacak. Akademik Danışmanlığını Doç. Dr. Yeşim Zümrüt ve Dr. Öğr. Üyesi Durmuş Doğan’ın yürüteceği atölyenin tasarım ve uygulama süreçleri ÇOMÜ-ÇASEM ve Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi tarafından gerçekleştirilecek. 13.00-17.00 saatleri arasında yapılacak çalışmalarda çocuklar akranlarıyla birlikte kent kültürüne ait değerleri tanıyacak ve birlikte sanatsal bir üretimin içinde yer alacaklar.

Diyabet hemşiresi çocuklara eşlik edecek

Öte yandan atölye boyunca ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi tarafından görevlendirilen diyabet hemşiresi çocuklara eşlik edecek. Seramik malzemelerinin tamamı ücretsiz olarak Çanakkale Belediyesi tarafından Seramik Müzesi’nde hazır bulundurulacak ve atölyeye katılım ücretsiz sağlanacak.

Katılımcı çocukların ürettiği seramikler ise üretim süreçleri tamamlandığında Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesinde sergilenecek.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 07/09/2021, Salı günü yayınlandı, 595 defa görüntülendi
*