Güner’den Velilere Önemli Uyarı

3 hafta önce Eğitim Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Pandemiden dolayı yaklaşık iki senedir evlerinde, internet üzerinden eğitimlerine devam eden öğrenciler, nihayet bugün itibariyle okullarına kavuştu. İyi Parti’li Diyetisyen Didem Güner ise büyük heyecanla okulla başlayan çocukların sağlığı ve beslenmeleri dolayısıyla yetkililere bir takım sorular yöneltirken velileri de bilinçli olmaya davet etti.

Çanakkale Belediyesi’nin İyi Parti Belediye Meclisi Üyesi olan Diyetisyen Didem Güner, okullarına ve arkadaşlarına bugün kavuşan öğrencilere başarılı bir eğitim-öğretim yılı dilerken pandemi döneminde verilen eğitimde alınan tedbirleri de sorgulamayı ihmal etmedi.

Güner, yaptığı yazılı açıklamada şu soruları sordu: “1.5 yıl aradan sonra 2021-2022 Eğitim – Öğretim yılı, öğrencilerin heyecanı ailelerin endişeleri ile birlikte başladı. Sağlıklı, başarılı ve kesintisiz bir  yıl olmasını diliyorum. Aşı, maske, mesafe, hijyen diyerek çocukları okullara gönderdik. Sınıflar, okullar, servisler, bahçe de alınacak önlemler sıkça tekrarlanıyor.”

ÖĞRENCİLERİN NASIL BESLENDİĞİ ÖNEMLİ

“Ancak; Çocukların en önemli ihtiyacı olan beslenme ihtiyacını karşılayacaklar. Okul Yemekhaneleri ne durumda?

Çocuklar yemek yerken maskelerini çıkardıkları, masalarda yüz yüze ve kısa mesafede  oturdukları, takriben yemek yeme süresinin 15-20 dakika olduğu bu süre için nasıl önlemler alındı, alındı mı?

Yemekhanelerin havalandırma koşulları ne?

Yemek yeme saatleri tüm okul için belli aralıklarla mı yapılacak?

Okulda yemek yeme imkanı olmayan öğrenciler için okul çevresinde yiyecek – içecek satan yerlerin denetimleri yapılabilecek mi?

Başarılı ve sağlıklı geçirebilecekleri eğitim yılı için ilk şart; çocukların yeterli ve dengeli beslenmesi ve tam gün okulda olan öğrencilerin en az 2-3 öğünü okullarda geçmekte…

Tüm velilerimizi bu konuda okulları ile ilgili bilgi sahibi olmaları yönünde uyarıyorum.”

Eylem Gözeldere


Bu haber 06/09/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 251 defa görüntülendi
*