3*3 basketbol turnuvası nefes kesti

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Basketbol İl Temsilciliği işbirliğinde pandemi nedeniyle sahalardan uzak kalan basketbolcu gençler için ortak bir proje hayata geçirildi.

Gerçekleşen projeye İÇDAŞ Spor Kulübü sporcuları da katıldı. Turnuva nefes keserken, çok sayıda sporcuda uzun zaman sonra müsabakalarda bir araya gelmiş oldular.

İÇDAŞ Spor Kulübü tarafından konuyla ilgili yapılan paylaşımda, “Bu proje kapsamında, pandemi nedeniyle uzun bir süre spor yapamayan basketbolcu gençleri muhtelif yerlerde yeni yapılan açık basketbol sahalarında organize edilen tek pota müsabakalarıyla yeni sezona hazırlamak amacıyla bir turnuva düzenlenmiştir.

10.000 pota, 3×3 Basketbol Turnuvası adı altında yapılan bu turnuvaya katılan kulüpler faaliyette bulundukları yaş kategorilerinde 3×3 müsabakaları düzenlediler.

Turnuvaya kulübümüzün kız basketbolcuları da U12, U14 ve U16 yaş kategorilerinde toplam 50 sporcu, 21 takımla katılmıştır.

2 Eylül Perşembe günü Biga’da yapılan müsabakalarda belirlenen takımlarımız 6 Eylül 2021 Pazartesi günü Çanakkale’de yapılacak final müsabakalarında yer alacaklardır. Çanakkale Kordon Açık sahasında yapılacak olan final müsabakalarında basketbolcu kızlarımıza başarılar dileriz” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 05/09/2021, Pazar günü yayınlandı, 380 defa görüntülendi
*