Sarıçay Cinayeti-5

3 hafta önce Ezgi Tuncel Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cemile Hanım Teyze iyi olmadığını anlatmak için başını geriye doğru atarak bir iki saniye bekledi sonra “diri mezarı olsa girivercem” dedi. Bulgaristan göçmeni olduğu için şiveli konuşur değişik benzetmelerde bulunurdu. Aynı zamanda 95 yaşına merdiven dayamış yalnız bir kadın olduğu için de yaşamaktan hiç memnun olmadığını her fırsatta dile getirirdi. Oldukça inançlı olması hayatına son vermesinin önünde önemli bir engeldi. İnançlı olmasa bu yaşa kadar beklemez çoktan bitirirdi bu işi… Kurduğu cümlelerden hayatta olmayı hiç sevmediği kolaylıkla anlaşılır, gerekçeleri de dinleyene inanılmaz samimi gelirdi. Ölünce özgür kalacağına inandığı ruhu, yaşam kafesine kapatılmış, mutsuz ve yaşlı bir kadındı.

Nebahat cevap verdi; “Allah korusun Cemile Hanım Teyzeciğim, Allah geçinden versin, sen bize lazımsın daha…”

Cemile Hanım Teyze Nebahat’in sözünü bitirmesine fırsat vermeden yapıştırdı cevabı “zaten yeterince geç oldu… Tövbe tövbee günaha da sokuyorsun beni… Ağzından yel alsın” dedi başını sola doğru çevirerek. Sonra da konuşmaya devam etti az önce zilini çaldım, açmadın. Ben de; “anasına erken gitti herhâlde” dedim.

Nebahat; “Yok bulaşık yıkadım evden çıkmadan. Su sesinden duymamışımdır, o zamana denk geldiyse” diye geçiştirerek “Ne oldu bir ihtiyaç mı vardı? Gitmeden vereyim, eksik gedik varsa…”

Cemile Hanım Teyze; “Yok kızım eksik falan da… Şu su kartını yine becerip de yerleştiremedim ben. Su da kesildi. İşim yarım kaldı. Bu gün Ertuğrul’u arayacağım, gidip su yükletsin diye ama o işten çıkana kadar susuz duramam ben, sen şu yedeği yükleyiver diyecektim” derken bir yandan yeleğinin cebinden de su kartını çıkartıp Nebahat’e uzattı.

Nebahat sayaca kartı taktı ve düğmeye bastı, suyun yüklenmesi 2 saniye bile sürmedi. Kartı, Cemile Hanım Teyze’ye uzattı.

Cemile Hanım Teyze; “Allah razı olsun kızım, insanoğlu rahata pek kolay alışıyor. Evvelce köyde söğenle bakraç taşırdık, şimdi su kesilse elimiz ayağımıza dolaşıyor diye geçmişe döndü ve yaklaşık 10 dakika boyunca geçmişten bahsetti.

 


Bu haber 01/09/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 84 defa görüntülendi
*