Gelenek yerini buldu

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

20 Temmuz itibariyle başlayan Adli Tatil sona erdi. Çanakkale Barosu avukatları yeni adli yılın başlayışını kutlamak maksadıyla önce Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenledi ardından gelenekselleşen bir etkinliği yerine getirerek hep birlikte kahvaltı yaptı. Konu ile ilgili bilgi veren Çanakkale Barosu Başkanı Soner Aydın kahvaltının birlik, beraberlik, dayanışma ve kaynaşma adına önemli katkı sunduğunu söyledi.

Çanakkale Barosu her yıl adli tatilin sona ermesiyle yeni adli yılın başlangıcını kutlamak maksadıyla Cumhuriyet Meydanı’nda bir tören yapıyor ve ardından tüm meslektaşlar kahvaltıda buluşuyor. Önceleri Baro binasına yakınlığı nedeniyle tercih ettikleri Şakir’in Yeri de bu kahvaltının ev sahipliğini yapıyor. Şimdiler de Baro’nun yeni yeri, Şakir’in Yeri’ne çok yakın olmasa da mekân artık bu kahvaltılarla özdeşleştiği için bu gelenek yıllardır aynı yerde devam ediyor. Bugün de Çanakkale Barosu Avukatları törenin ardından Şakir’in Yeri’nde bir araya gelerek bir yandan kahvaltı yaptı bir yandan sohbet etti.

“Önemli katkı sunduğunu düşünüyoruz”

Gelenekselleşen toplu kahvaltı ile ilgili açıklamada bulunan Çanakkale Barosu Başkanı Soner Aydın şunları söyledi; “Her yıl, yeni adli yılın açılışı nedeniyle çelengimizi sunarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı içeren törenimizi yaptıktan sonra buraya gelmek geleneksel odu. Yıllardır hep birlikte meslektaşlarımızla kahvaltı yapıyoruz. Aynı zamanda birlik, beraberlik, dayanışma, kaynaşma adına önemli katkı sunduğunu düşünüyoruz. İnşallah pandemi gibi sıkıntılarımız olmaz da birlik beraberlik içinde devam ederiz. Bu vesileyle ben de tün vatandaşların, tüm meslektaşların, tüm hakim, savcı arkadaşlarımızın tüm yargı çalışanı arkadaşlarımızın yeni adli yılını kutluyorum.” dedi.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 01/09/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 256 defa görüntülendi
*