Zafer Bayramı hep bir ağızdan türkülerle kutlandı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yılı etkinlikleri kapsamında Çanakkale Belediyesi tarafından Özgürlük Parkı’nda Hüseyin Turan konseri düzenlendi.

Çanakkale halkından yoğun ilgi gören konserde, Çankkaleliler hep bir ağızdan söyledikleri türkülerle Zafer Bayramı’nı kutladı. Hüseyin Turan ve ekibi de Anadolu’nun dört bir köşesinden derlediği repertuarı ile Zafer Bayramı’na yaraşır bir performans sergiledi. Konseri izleyenler kâh dertli türkülere eşlik etti kâh halay çekip oynadı.

“Ne kadar kutlasanız azdır”

Programın sonunda bir konuşma yapan Belediye Başkanvekili Süleyman Canpolat ise şunları söyledi; “Bu insanlar her türlü eğlenceye ve kutlamaya hasret kaldı. Ataları emperyalistleri yerlere dizdi. Emperyalistler bu bulunduğunuz topraklarda bütün donanmalarını toplayıp Çanakkale’ye hücum etmeye kalktılar. Toplar ve mayınlarla geri attık. Arkadan, yarımadanın yamaçlarına tırmanmaya çalıştılar, kovaladık, çıkarmadılar. Yedi sene sonra onları Afyon Ovası’nda öyle bir yakaladık ki… Bu akşam onları bir daha bu topraklara dönmemek üzere geri gönderdik. Ne kadar eylenseniz, ne kadar kutlasanız azdır. Atalarımızın ruhu şad olsun.” dedi.

Program İzmir Marşı eşliğinde Hüseyin Turan ve ekibine Belediye Başkanvekili Süleyman Canpolat tarafından hediye takdim edilmesiyle son buldu.

Ş. Ezgi Tuncel

 


Bu haber 31/08/2021, Salı günü yayınlandı, 300 defa görüntülendi
*