Zafer Bayramı alternatif törenle kutlandı

5 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla, kent protokolünün katılımları ile saat 10.00’da tören gerçekleşti. Protokolün katıldığı törenin ardından ise alternatif tören başladı. Siyasi parti temsilcilerinin ve STK temsilcilerinin katıldıkları törende CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural ve İYİ Pati GİK Üyesi Rıdvan Uz, günün anlam ve önemine binaen konuşmada bulundular.

30 Ağustos Zafer Bayramı, Cumhuriyet Meydanı’nda alternatif törenle kutlandı. Törene, CHP Milletvekili Özgür Ceylan, İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan Uz, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Saadet Partisi İl Başkanı Şener Yüzer, DEVA Partisi İl Başkanı Berkan Karacan, Gelecek Partisi İl Başkanı Yiğit Akkoyun, Demokrat Parti İl Başkanı Nail Babacan, Çanakkale Belediye Başkanvekili Süleyman Canpolat, siyasi parti üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Siyasi parti ve STK’ların çelenkleri, Atatürk Anıtı’nın önüne sunuldu. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından törende günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmalara geçildi.

İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan Uz, bu özel günler, siyasetten uzak, birlik ve beraberliklerimizi pekiştirdiğimiz günlerdir dedi.

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural ise “30 Ağustos zaferimizin 99. Yıl dönümünde ülkemizin içine sokulduğu durum, bize bir kez daha Cumhuriyetin, laikliğin ve demokrasinin ne kadar hayati bir önem taşıdığını göstermektedir. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu olsun” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 30/08/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 231 defa görüntülendi
*